Znaleziono 0 artykułów
11.01.2021

Redakcja poleca: Nowy numer „Vogue Polska”, „Cobra Kai”, Loewe x Studio Ghibli

11.01.2021
Birgit Kos dla „Vogue Polska” (Fot. Sonia Szóstak)

W nowym roku sięgamy po seriale i modę inspirowaną latami 80., czytamy o osobowościach kina, a z książki brytyjskiej dziennikarki uczymy się kilku rzeczy o miłości i samoakceptacji.

Magazyn: Styczniowo-lutowe wydanie „Vogue Polska”

Birgit Kos "Vogue Polska", styczeń-luty 2021 (Fot. Sonia Szóstak)

Motywem przewodnim pierwszego w 2021 roku numeru „Vogue Polska” jest kino. Do sesji okładkowej zaprosiliśmy holenderską modelkę Birgit Kos, która w filmowej scenografii pozuje przed obiektywem Sonii Szóstak. Z Mają Ostaszewską i Michałem Englertem rozmawiamy o wspólnej pracy oraz o tym, jak godzą ją z życiem rodzinnym. Z kolei Dawid Ogrodnik wspomina pracę na planie „Magnezji” Macieja Bochniaka, a Magdalena Koleśnik, najlepsza aktorka zeszłorocznego festiwalu w Gdyni, opowiada nam o pracy nad filmem „Sweat”. Zaglądamy także do londyńskiego mieszkania wybitnej kostiumografki Anny B. Sheppard oraz razem z charakteryzatorem Waldemarem Pokromskim wspominamy półwiecze jego pracy zawodowej. Ale to nie wszystko! W nowym wydaniu prezentujemy największe trendy na początek roku, analizujemy kolekcje Cruise, a w sesji z udziałem topmodelki Ewy Witkowskiej podpowiadamy, jak nosić garnitury. Styczniowo-lutowe wydanie „Vogue Polska” Do kupienia w salonach prasowych oraz na Vogue.pl.

Moda: Płaszcz puchowy Rage Age

Płaszcz puchowy Rage Age (Fot. Materiały prasowe)

Polska marka znana do tej pory z mody męskiej pod koniec 2020 roku zaprezentowała pierwszą kolekcję damską. Projekty inspirowane latami 80. i rock and rollem spodobają się pewnym siebie kobietom. W debiutanckiej kolekcji znajdziemy zmysłowe sukienki, kardigany, spódnice, T-shirty oraz kurtki i płaszcze. Czarny puchowy płaszcz Isolde nawiązuje do epoki disco. Połyskujący materiał przyciąga spojrzenia, a pasek w talii pozwola ją ładnie podkreślić. Okrycie idealne na zimowe spacery.

Serial: „Cobra Kai”

„Cobra Kai” (Fot. Materiały prasowe)

Nastoletni Daniel przeprowadza się z matką do Los Angeles. Młody chłopak zakochuje się w koleżance ze szkoły i podpada jej byłemu chłopakowi, Johnnyemu. Doskonały karateka szybko daje nauczkę Danielowi. Ten nie ma zamiaru się poddać. Pod czujnym okiem pana Miyagi trenuje karate i ostatecznie pokonuje rywala w dorocznym turnieju. Brzmi znajomo? „Karate Kid” to jedna z najbardziej kultowych produkcji lat 80., która doczekała się kontynuacji w postaci serialu. Na Netfliksie można obejrzeć już trzy sezony przygód dorosłego Daniela, Johnnyego i ich uczniów walczących o mistrzostwo. Nostalgiczni milenialsi chętnie zobaczą oryginalną obsadę po latach.

Moda: Torba z kolekcji Loewe x Studio Ghibli

Torba z kolekcji Loewe x Studio Ghibli (Fot. Materiały prasowe)

Po raz kolejny przenosimy się do lat 80. ubiegłego wieku. Tym razem za sprawą JW Andersona, który razem ze Studiem Ghibli stworzył wyjątkową kolekcję dla marki Loewe. „Mój sąsiad Totoro” to jedna z najbardziej kultowych japońskich animacji. Opowiada historię dwóch sióstr, które razem z ojcem przenoszą się na wieś, aby wspólnie zajmować się chorą matką przebywającą w pobliskim szpitalu. W lesie dziewczynki odkrywają niezwykłe duchy, w tym ogromnego, przypominającego królika, Totoro. Pełna metafor animacja podkreśla niezwykłość natury i pragnienie doświadczenia ciepłych uczyć – niezależnie od tego, czy mamy pięć, czy 55 lat. Właśnie te elementy projektant chciał przekazać w limitowych projektach z kolekcji. Całość została dodatkowo wykonana z poszanowaniem tradycyjnego rzemiosła, które jest blisko Studia Ghibli. Wykorzystano więc klasyczną obróbkę skóry z intarsją oraz ręczne malowanie postaci. 

Książka: Dolly Alderton, „Wszystko, co wiem o miłości”

Dolly Alderton „Wszystko, co wiem o miłości” (Fot. Materiały prasowe)

Brytyjska dziennikarka pracująca na co dzień dla „Sunday Times” jest specjalistką od miłości, randek i samoakceptacji. Nic więc dziwnego, że jej pierwsza książka „Wszystko, co wiem o miłości” szybko stała się bestsellerem. 32-letnia Alderton opisuje oczywiście romanse. Ale to nie wszystko – porusza też temat walki z zaburzeniami odżywiania i pisze o alkoholowych przygodach – tych zabawnych i tych wstydliwych. A wszystko to okraszone angielskim humorem. Magnetyzm autorki zasadza się na bezpretensjonalności, otwartości i szczerości.

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij