Znaleziono 0 artykułów
09.01.2022

Urodzinowe portrety księżnej Kate

09.01.2022
Fot. Getty Images

Z okazji 40. urodzin księżnej Kate, które obchodzi 9 stycznia, pałac Kensington opublikował trzy portrety przyszłej królowej. Kate pozuje na nich w kreacjach od Alexandra McQueena. Ten dom mody stworzył również jej suknię ślubną.

„Królowa” – to jeden z najczęściej pojawiających się komentarzy przy portrecie księżnej, który pałac Kensington pokazał dzień przed jej jubileuszem. Stylizowany na vintage, czarno-biały kadr emanuje dostojeństwem. Kate ma na sobie szyfonową suknię, do której dobrała ważne dla siebie dodatki – perłowe kolczyki w kształcie kropli, które należały do księżnej Diany, oraz szafirowy pierścionek zaręczynowy, który również wcześniej nosiła Lady Di.

Z okazji urodzin księżnej Kate powstały nie jeden, lecz trzy portrety, które wykonał Paolo Roversi. Na drugim z nich, mniej oficjalnym, księżna pozuje w czerwonej sukni na jedno ramię. Blasku dodają jej diamentowe kolczyki z kolekcji królowej Elżbiety II oraz promienny uśmiech.

Trzecia fotografia, czarno-biała, przedstawia księżną Cambridge w kolejnej sukni na jedno ramię. Do wszystkich portretów księżna Kate wybrała kreacje od Alexandra McQueena. 

Fotografie, które powstały w listopadzie w londyńskich Kew Gardens, będą wystawiane w trzech miejscach o szczególnym znaczeniu dla księżnej Cambridge. W Berkshire – w Bucklebury, gdzie się wychowała, w St. Andrews, gdzie ona i książę William się poznali, oraz w Anglesey, gdzie mieszkali tuż po ślubie. Potem portrety trafią do kolekcji National Portrait Gallery, której Kate jest patronką.

Katarzyna Rycko
Proszę czekać..
Zamknij