Znaleziono 0 artykułów
21.05.2021

„Powarkiwania Drogi Mlecznej”: Dramat idealny

21.05.2021
Fot. materiały prasowe

Na weekend polecamy nowy spektakl Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Surrealistyczna adaptacja sztuki Bonna Parka to antidotum na szaleństwo minionych miesięcy.

Surrealistyczna sztuka niemieckiego kompozytora i dramaturga Bonna Parka w reżyserii Wojtka Klemma otworzy popandemiczny sezon w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Fot. materiały prasowe

– Nie bardzo wiadomo, jak oceniać rzeczywistość, jakie wyciągać wnioski, w co wierzyć, a w co nie. My, twórcy, czujemy się jak w wielkiej maszynie deprawacyjnej. Czyż moglibyśmy teraz dawać rady, pocieszać, budzić sumienia, zabawiać? Nie ma mowy! Teraz jest czas na kosmiczną podróż z alienem albo na nienasycony żołądek Heidi Klum, na kilka chwil szczerości z Otrzeźwiałym Donaldem Trumpem, albo na giętki język palącej nałogowo żyrafy – zapowiadają twórcy.

Na scenie wystąpią Ewelina Cassette, Karolina Kazoń, Agnieszka Przepiórska, Tomasz Augustynowcz, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Marcin Kalisz, Dominik Stroka i Mateusz Bieryt. Hipnotyzującą oprawę muzyczną przygotowała Ola Rzepka, scenografię niczym ze snu zaprojektowała Magdalena Gut, a kostiumy – Julia Kornacka.

Prapremiera spektaklu odbędzie się 22 maja o godz. 19:00 na Scenie MOS.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij