Znaleziono 0 artykułów
23.12.2020

Stella Tennant nie żyje

23.12.2020
Stella Tennant (Fot. Getty Images)

Modelka kilka dni temu obchodziła 50. urodziny. O śmierci androgynicznej królowej wybiegów poinformowała rodzina.

„Z wielkim żalem i smutkiem informujemy o śmierci Stelli Tennant. Wspaniała kobieta i nasza odwieczna inspiracja odeszła 22 grudnia 2020. Będziemy tęsknić” – napisała w oświadczeniu rodzina modelki prosząc o uszanowanie prywatności.

Stella Tennant, Vogue US, 1995 rok (Fot. Alrthur Elgort / Conde Nast / Getty Images)

Podobne artykułyNajważniejsze okładki „Vogue’a” w karierze Stelli TennantRedakcja Vogue.pl Tennant zaledwie sześć dni temu skończyła 50 lat. Urodziła się 17 grudnia 1970 roku w arystokratycznej rodzinie w Szkocji. Podobno już jako studentka rzeźby w Winchester School of Arts została przedstawiona dziennikarce „Vogue’a” Plum Sykes. Wkrótce rozpoczęła się jej świetlana kariera. Androgyniczną urodą, nienagannym wychowaniem oraz rzadko wówczas spotykanym kolczykiem w nosie, zaskarbiła sobie serca osobistości branży.

Brała udział w kampaniach reklamowych i pokazach gigantów mody, w tym: Alexandera McQueena, Blumarine, Calvina Kleina, Chanel, Christiana Diora, Dolce & Gabbana, Givenchy, Gucci, Helmuta Langa, Hermèsa, Soni Rykiel, czy Yōji Yamamoto. Była uznawana za muzę Karla Lagerfelda.

Po intensywnych latach 90. odsunęła się w cień. Intensywnie działała na rzecz środowiska. Promowała zmniejszenie zużycia energii oraz zrównoważoną modę. „Zmiana przyzwyczajeń zajmuje dużo czasu, ale to krok we właściwym kierunku” – mówiła w jednym z wywiadów w zeszłym roku. Zostawiła męża, fotografa Davida Lasneta oraz czwórkę dzieci.

Stella Tennant, Vogue US, 1995 rok (Fot. Alrthur Elgort / Conde Nast / Getty Images)

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij