Znaleziono 0 artykułów
16.06.2019

Versace wiosna-lato 2020: Sex, drugs and rave

16.06.2019
Bella Hadid (Fot. Getty Images)

Męska kolekcja Donatelli Versace na wiosnę przyszłego roku była dedykowana zmarłemu w marcu Keithowi Flintowi z zespołu Prodigy. Świadczyła o tym nie tylko ścieżka dźwiękowa pokazu i uniesione ku górze farbowane włosy modeli, ale także ubrania łączące luksus z trashem. 

Keith Flint, przyjaciel Donatelli Versace, powiedział kiedyś, że Mediolan pachnie mu seksem i śmiercią. Trzy miesiące po śmierci frontmena The Prodigy włoska projektantka zainspirowała się jego stylem podczas tworzenia kolekcji dla mężczyzn na sezon wiosna-lato 2020. W eklektycznych kompletach połączyła elementy luksusowe z mocno ulicznymi. Pojawiły się więc zestawienia dżinsu i panterki, rockowej skóry i grzecznych garniturów, charakterystycznych dla Versace wielobarwnych wzorów (w tym motywów samochodów, bo zdaniem Donatelli to właśnie auta czynią z chłopców mężczyzn) i przezroczystej czerni. 

Polski model Stasiek Zienkiewicz / Uncover Models  (Fot. Getty Images)

Donatella Versace jest bowiem mistrzynią godzenia luksusu z kampem, dekadencji z innowacją i retro z przepychem. Tym razem w kolekcji najwyraźniej pobrzmiewało jednak poczucie nieuchronnego końca. To właśnie dlatego na wybiegu spotkało się tak dużo inspiracji, epok i elementów – ostatnim akordem mody mają być bowiem czasy pod znakiem trzy razy „e”: eklektyzmu, etyki i ekologii. 

Sylwetka z kolekcji Versace (Fot. Getty Images)
Irina Shayk (Fot. Getty Images)

Wydarzeniem mediolańskiego pokazu były także sylwetki damskie. Czarny płaszcz ze skóry, niemal identyczny jak noszony przez modela, włożyła Gigi Hadid, jej siostra Bella pokazała się w błyszczącym garniturze narzuconym na bieliznę (dzień wcześniej siostry wystąpiły na pokazie z okazji jubileuszu platformy Luisa Via Roma), a Irina Shayk w panterce godnej Mrs. Robinson. Ta ostatnia, świeżo po rozstaniu z Bradleyem Cooperem, udowadnia na włoskich wybiegach, że świetnie czuje się (a w każdym razie doskonale wygląda) w roli singielki.  

Gigi Hadid (Fot. Getty Images) 

Najważniejszym elementem scenografii pokazu, który odbył się przy Via Gesù, była natomiast rzeźba samochodu udekorowana różowymi kwiatami. To kolejny dowód na to, z jaką wprawą Donatella miesza marzenia z materialnością. Trochę jak w latach 90., gdy mrok, grunge i trash wywołały młodzieżową rewolucję. 

Sylwetka z kolekcji Versace (Fot. Getty Images)

 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij