Znaleziono 0 artykułów
20.11.2018

Znamy obsadę prequela „Gry o Tron”

20.11.2018
Daenerys i Jon Snow w „Grze o Tron” (Fot. materiały prasowe)

HBO rozpoczyna produkcję prequela kultowej sagi. Właśnie ogłoszono jego obsadę.

O tym, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie przekonamy się już w kwietniu 2019 roku. Zakłady o to, czy rządzić Westeros będą wspólnie Daenerys Targaryen i Jon Snow, czy Matka Smoków pokona swojego brata/kuzyna/kochanka, robi się nawet z przyjaciółmi, którzy nie śledzili sagi George'a R.R. Martina od pierwszego odcinka. Z czasem „Gra o Tron” wciągnęła nawet największych sceptyków, wychodząc poza ramy fantasy. Opowieść osadzona w świecie przypominającym nasze średniowiecze okazała się być na wskroś współczesnym komentarzem do nieustającej walki o władzę. Niektórzy krytycy pokusili się nawet o stwierdzenie, że rywalizacja Daenerys i Cersei jest znacznie bliższa prawdziwym stosunkom władzy niż to, co pokazuje się nam w „House of Cards”.

Ósmy sezon ma być najbardziej spektakularny. Każdy odcinek będzie trwał godzinę, a rozmachem ma przewyższać niejeden film długometrażowy. Jedno jest pewne, to już naprawdę koniec. Dziewiątego sezonu nie będzie. Na otarcie łez HBO przygotowuje prequel serialu. Na razie o produkcji wiadomo niewiele. Na pewno jest w nią zaangażowany George R. R. Martin, czyli twórca oryginalnej sagi. Jednak stanowisko showrunnerki otrzymała Jane Goldman, która będzie także współscenarzystką serialu. To osobowość w Hollywood utytułowana. Na koncie ma scenariusze do „Kick-Ass”, „X-Menów” i „Kingsmen”, może więc wprowadzić do Westeros więcej komiksowych klimatów. Przed kamerą stanąć ma Naomi Watts, która próbowała swoich sił w telewizji w serialu „Gypsy”. 

Prequel nazwany roboczo „The Long Night” ma opowiadać o upadku świata złotej Ery Herosów. Początkowo ogłoszono, że wydarzenia w nowym serialu będą sięgały dziesięciu tysięcy lat przed akcją „Gry o Tron”, ale w aktualnym wywiadzie dla „Entertainment Weekly” Martin zakreślił ramy fabuły na kilka tysięcy lat wstecz. Z serialu mamy dowiedzieć się, co doprowadziło do walki o Żelazny Tron. HBO zapewnia, że nie oszczędzi nam niczego – od przerażających sekretów z historii Westeros, przez genezę Białych Wędrowców, aż po tajemnice Wschodu i legendę Starków.

Westeros jest innym miejscem. Nie powstało jeszcze King's Landing. Żelazny Tron nie istnieje. Podobnie jak wielkie rody. To znacznie starszy świat – mówi George R.R. Martin. Prawdopodobnie starszy nawet niż smoki, ale Jane Goldman nie wyklucza pojawienia się na ekranie tych mitycznych stworzeń.

Oprócz Watts w obsadzie znaleźli się Naomi Ackie („Gwiezdne wojny”), Denise Gough (teatralne „Anioły w Ameryce”), Jamie Campbell Bower („Zmierzch”), Sheila Atim („Rozpustnice”), Ivanno Jeremiah („Black Mirror”, „Humans”), Georgie Henley („Opowieści z z Narnii”), Alex Sharp („Do kości”) i Toby Regbo („Fantastyczne zwierzęta”).

Obsada prequela (Fot. materiały prasowe HBO)

Pierwszy odcinek wyreżyseruje SJ Clarkson odpowiedzialna za nowego „Star Treka”.

Zobacz pierwszą scenę z ostatniego sezonu „Gry o Tron”.

 
Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij