Znaleziono 0 artykułów
31.12.2018

10 najchętniej czytanych tekstów Vogue.pl

31.12.2018
Vogue.pl czytaliście także na urządzeniach mobilnych (Fot. Getty Images)

Polityka, design i uroda okazały się być najbardziej angażującymi tematami mijającego roku. Wisienką na torcie jest przekorny tekst o modzie.

Karakter, ul. Brzozowa 17, Kraków (Fot. materiały prasowe)

W dziesiątce najciekawszych i najchętniej czytanych tekstów strony Vogue.pl znajduje się przewodnik po krakowskich kawiarniach i restauracjach Małgorzaty Minty. Pewnie dlatego, że autorka ma nie tylko świetne wyczucie smaku (w szerokim rozumieniu tego słowa), ale też praktyczne podejście do kuchni. Zaczyna swoją krakowską przygodę kulinarną od kawy tuż przy dworcu, krok po kroku wprowadzając nas w tamtejszą gastronomię.

Joanna Hołuj, Iossi (Fot. Materiały prasowe)

Podobnie często czytelnicy klikali w materiał o fenomenie polskich marek kosmetycznych. W ostatnich latach małe rodzinne firmy, które dbają o naturalne składniki i estetykę opakowań, przeżywają renesans. Na rynku wygrywają jakością i konkurencyjnymi cenami, a wcale nie są jeszcze powszechnie znane. Swoimi odkryciami dzieliła się ekspertka od urody, Maria Kowalczyk.

Juergen Teller (Fot. Darren Gerrish, Getty Images)

W rankingu najchętniej czytanych materiałów znalazła się też rozmowa Hanny Rydlewskiej z Jurgenem Tellerem. Znany fotograf modowy, autor pierwszej okładki „Vogue Polska”, opowiadał o zachwycie nad polską melancholią, odkrywaniu Warszawy i historii, którą „czuć tutaj w powietrzu”.

Rafał i Małgorzata Trzaskowscy (Fot. Łukasz Kamiński)

Wokół tematu Warszawy krążył też wywiad z pierwszą damą stolicy, Małgorzatą Trzaskowską, która w rozmowie z Agatą Diduszko-Zyglewską, wypowiedziała szeroko komentowane potem w mediach zdania. – Na pewno mam duży żal do Kościoła jako potężnej instytucji wpływającej na opinię części społeczeństwa. Uznaję otwarte powiązanie polskiego Kościoła z władzą za zaprzeczenie wartościom, których miał być wzorem: skromności, empatii, pomocy słabszym. Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię.

Campo Modern Grill (Fot. Materiały prasowe)


W rankingu najgorętszych tekstów wysoko uplasował się też  subiektywny przewodnik po najpiękniejszych restauracjach w Polsce według Basi Czyżewskiej. Podobnie jak rozmowa Marty Wroniszewskiej z Robertem Biedroniem, który przyznał szczerze, że nie zaprząta sobie głowy modą. Zdecydowanie ważniejsza jest dla niego polityka – lokalna, a teraz także ogólnopolska.

Popularna paryżanka Jeanne Damas mówi, że maluje usta na czerwono i c’est tout. (Fot. Victor Boyko, Getty Images)

W czołówce najchętniej czytanych w mijającym roku artykułów wyróżniają się teksty poświęcone urodzie. „Sekrety francuskiej apteki” to selekcja wyjątkowych kosmetyków sprawdzonych przez francuskie gwiazdy, a opisanych przez Ewelinę Dziewielę. Natomiast „No make-up, czyli bądźmy szczere” to tekst Basi Czyżewskiej o kobietach, które świadomie rezygnują z widocznego makijażu.

Kristin Davis, Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kim Cattrall, bohaterki serialu Seks w wielkim mieście (Fot. HBO/Newsmakers, Getty Images)

Angażującym materiałem okazał się wywiad z Sarą Jessicą Parker. Katarzyna Kasperska rozmawiała z aktorką przy okazji polskiej premiery serialu „Rozwód”, otwarcie pytając o prywatne doświadczenia Parker – walkę o przetrwanie związku, macierzyństwo i życie po rozstaniu.

(Fot. Christian Vierig, Getty Images)

Nie zabrakło też mody, jednym z najczęściej czytanych tekstów mijającego roku na Vogue.pl okazał się tekst Harel o trudnych trendach, które jednak świetnie odnalazły się na ulicy. „Wszystko, czego nie założysz. Obciach w modzie A.D. 2018”, czyli od błyszczących dresów, przez kolarki, nerki i ugly shoes, które będą chyba żyć już wiecznie.

Basia Czyżewska
  1. Styl życia
  2. 10 najchętniej czytanych tekstów Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij