Znaleziono 0 artykułów
07.07.2019

10 sprawdzonych pracowni florystycznych na ślub

07.07.2019
Fot. Elite Wedding

Polne kwiaty, klasyczne róże, a może egzotyczne pnącza? Podpowiadamy, które kwiaciarnie przygotują najbardziej wysmakowane dekoracje.

Kwiaty & MIUT, Poznań

Zielona rewolucja zaczęła się właśnie w Poznaniu. Kwiaciarnia Kwiaty & MIUT (to skrót od mebli, inspiracji, upominków i tekstyliów) w 2013 roku otworzyła swoje podwoje nieopodal Rynku Jeżyckiego. Próżno było tu szukać długich czerwonych róż, żółtych tulipanów i celofanu. Zamiast tego były rzadkie odmiany – dalie, kosmosy, cynie czy groszek pachnący. Kwiaty i MIUT hodują je na własnej farmie, a słyną z malowniczych, nieuporządkowanych kompozycji, naturalnych bukietów, wieńców i wianków. 

Kwiatostany, Toruń

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#kwiatostany #slubnybalagan

Post udostępniony przez Kwiatostany (@kwiatostany.warsztat)

Mimo że stacjonują w Toruniu, ekipę Kwiatostanów można spotkać także w Warszawie, najczęściej podczas eventów. W dodatku to nie tylko kwiaciarnia, lecz także kawiarnia, w której ciasta są równie sezonowe co kwiaty. Obok piwonii stoi więc tarta z porzeczkami, a przy jaśminie – beza z truskawkami. Kwiatostany lubują się w kompozycjach rustykalnych i lekkich, nie szczędzą zielonych pędów, polnych kwiatów i ziół, plotą wianki z gałązkami jeżyn i upinają na ścianach fruwające mobile.

Ani Róż, Warszawa

Fot. Materiały prasowe

Malutka pracownia dodaje uroku warszawskiej Pradze. Układa się w niej barokowe bukiety i wianki nie tylko na ślub. W aranżacjach róże przepychają się z daliami, goździkami, anemonami i eustomami. Możecie być pewni, że dekoracje stołów, sali i samochodu też będą przyciągać wzrok.

Floral Studio, Łódź

Wśród łódzkich kwiaciarni na uwagę zasługuje Floral Studio, dla którego nie ma podobno rzeczy niemożliwych. Autorskie, oryginalne i nierzadko odważne kompozycje tworzy tu plastyczka o bogatej wyobraźni i doświadczeniu ogrodniczym kilku pokoleń. Ogromne bukiety i maleńkie ozdoby, efektowne kosze kwiatowe, proste dekoracje o naturalnej oprawie – bez względu na porę roku młoda para może liczyć na kolorowe aranżacje przygotowane z rozmachem i troską.

Projekt Kwiaty, Gdańsk

Fot. Agnieszka Potocka

Ślub to projekt, którego organizacja potrafi zająć ogromną ilość czasu. W Trójmieście kwiatową stronę tego wydarzenia warto powierzyć pracowni Projekt Kwiaty, która każdą ze swoich ślubnych misji traktuje wyjątkowo. To okazja do zabawy formą, kolorem i kontrastami. Florystki przygotują bukiet, wianek, dekoracje do butonierek i inne elementy. Zaplanują wystrój kościoła i sali, upną zielony ołtarz, kwiatowe bieżniki na stołach czy pąki na torcie.

Kwiaty w Mieście, Wrocław

Fot. Bohoto

W betonowej dżungli czasem ciężko o wytchnienie od upału i kurzu. Ulgę przynosi zieleń. Wrocławska pracownia florystyczna Kwiaty w Mieście przygotuje kompleksową kwiatową aranżację na mały i duży ślub, wieczór panieński albo inną uroczystość. Tu w ruch idą sezonowe kwiaty, zielone gałązki i kolorowe wstążki. Florystki mogą dla was udekorować nie tylko kościół, samochód i salę, lecz także plener fotograficzny i tort weselny.

Pani Kwiatkowska, Gliwice

Fot. Joanna Kępa Fotografia

Wieść niesie, że Pani Kwiatkowska robi najpiękniejsze bukiety na całym Górnym Śląsku. Wystarczy wejść na jej stronę na Facebooku, żeby z miejsca się zakochać. Kwiatkowska bawi się konwencją, nie boi się żadnej kwiatowej formy i wykorzystuje wszystko, co pięknego może dać natura. W malowniczych bukietach, wiankach i innych konstrukcjach można więc znaleźć zarówno sukulenty, jak i polne zielsko, olbrzymie ostróżki i delikatne róże angielskie. Wszystko połączone ze smakiem i talentem.

Babie Lato, Kraków

Mimo że babie lato to zjawisko, które czaruje nas wczesną jesienią, krakowska pracownia florystyczna prężnie działa przez cały rok, wyjątkowo intensywnie pracując w sezonie ślubnym. Jej wizytówką są spokojne kompozycje, które koją oczy, i przestrzenne układanki z najpiękniejszych sezonowych kwiatów i dzikich roślin. Kolory Babiego Lata są ciepłe i czyste, faktury się przeplatają, a kwiatowe dekoracje dopasowane są do klimatu ślubu, wnętrza sali weselnej i charakterów pary.

Wietrzne Pole, Katowice

Nie znajdziecie tu celofanu, poliestrowych wstążek ani rafii. Założycielki pracowni Wietrzne Pole cenią naturalność, klasyczne kompozycje kwiatowe wzbogacają o rośliny dziko rosnące i rzadkie, często hodowane własnoręcznie, a także gałązki owoców. Nie boją się eksperymentów i dużych formatów, z pasją podejmują się skomplikowanych projektów. Z zieloną girlandą wespną się pod sufit, a kwiatowe dekoracje uzupełnią o świece.

W Te Pędy, Olsztyn

Fot. The Kitcheners

Prostota, czyste formy, brak zbędnych dodatków – tak można określić styl, w jakim kwiatami bawi się olsztyńska pracownia florystyczna W te pędy. Urokliwa przyroda Warmii inspiruje do tworzenia naturalnych kompozycji zarówno z najpiękniejszych kwiatów, jak i dzikich ziół i roślin. Pracownia swoje nietuzinkowe dekoracje dopasowuje do miejsca ceremonii i osobowości państwa młodych, tak żeby podkreślić wyjątkowość dnia ślubu.

Katarzyna Stadejek
Proszę czekać..
Zamknij