Znaleziono 0 artykułów
31.01.2023

Agazi: Nowa odpowiedzialna marka butów

31.01.2023
Fot. materiały prasowe

Nowa polska marka butów Agazi debiutuje na rynku kolekcją minimalistycznych i ponadczasowych modeli utrzymanych w duchu „cruelty free”. Wszystkie powstają w procesie odpowiedzialnej produkcji i wykonane są z materiałów o jak najmniejszym negatywnym wpływie na środowisko.

Ekologiczne materiały, etyczna produkcja, nacisk na innowacje i odpowiednie technologie sprawiają, że marka Agazi skutecznie realizuje założenia odpowiedzialnej mody. Fundamentem działania tego nowego polskiego konceptu jest tworzenie modeli nieszkodliwych dla środowiska, ale też atrakcyjnych pod względem designu. Agazi stawia na minimalistyczne, ponadczasowe, ale i wyraziste fasony, które można stylizować na wiele sposobów.

Fot. materiały prasowe

Z jakich materiałów powstają? To przede wszystkim certyfikowana skóra z jabłek, pozyskiwana z odpadów po produkcji soków i przetworów oraz skóra z winogron, będąca pozostałością po produkcji wina. Wnętrze każdego buta wykonane zostało z materiału z bambusa i naturalnego korka. Innowacyjny jest model sneakersów „Blanka”, w którym podeszwę stworzono z trzciny cukrowej.

Fot. materiały prasowe

Wszystkie buty marki powstają w Polsce, pracują nad nimi lokalni rzemieślnicy, z których większość to kobiety. W debiutanckiej kolekcji oprócz sneakersów znalazły się także loafersy ze skóry z jabłek i kukurydzy oraz z wymiennymi wkładkami w trzech kolorach.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij