Znaleziono 0 artykułów
05.09.2021

Etyczne marki modowe, które warto znać

05.09.2021
(fot. Materiały prasowe)

Na myśl o powrocie do pracy zaczynamy się kierować w stronę szafy – zwłaszcza ci z nas, którzy przez większość ostatnich 18 miesięcy pracowali w domu, w workowatych dresach. Podczas pandemii zaczęliśmy zwracać też większą uwagę na kwestie etyczne i środowiskowe, co przekłada się na nasze decyzje zakupowe. Jedno z badań wykazało, że 61 procent konsumentów dokonuje bardziej ekologicznych, zrównoważonych lub etycznych zakupów. 

Poniżej przedstawiamy siedem etycznych marek, które warto poznać przed odświeżeniem biurowej garderoby.

Another Tomorrow

Założona przez Vanessę Barboni Hallik tuż przed wybuchem pandemii marka Another Tomorrow oferuje ponadczasowe elementy garderoby, niezależnie od tego, czy jest to klasyczny biały T-shirt, czy kombinezon z szerokimi nogawkami. Nowojorska marka ma również szczegółowe zasady dotyczące ochrony środowiska oraz dobrostanu ludzi i zwierząt.

St. Agni

(fot. Materiały prasowe)

Ta australijska marka specjalizuje się w dzianinowych ubraniach, które są wygodne, ale jednocześnie wystarczająco szykowne do biura. Utrzymana w duchu slow fashion, dba też o utrzymanie wysokich standardów w łańcuchu dostaw. 

Studio 189 

Wiele etycznych ubrań, które nadają się do pracy, jest utrzymanych w stonowanej palecie kolorystycznej. Ci, którzy szukają więcej koloru w swoim życiu, powinni zajrzeć do Studia 189. To marka założona przez Rosario Dawson i Abrimę Erwiah. Ich koszulowe sukienki z nadrukami, produkowane w stolicy Ghany – Akrze, będą idealnym uzupełnieniem twojej biurowej garderoby.

Ponadto Studio 189 promuje tradycyjne rzemiosło, współpracując z takimi organizacjami, jak United Nations' Ethical Fashion Initiative.

Lauren Manoogian 

(fot. Materiały prasowe)

Luksusowa dzianina to propozycja nowojorskiej projektantki Lauren Manoogian. Ubrania powstają z naturalnych materiałów, każdy ich element jest wykonany ręcznie. Marka współpracuje z małymi fabrykami dzianin w Peru, a wełnę pozyskuje lokalnie. 

Caes

(fot. Materiały prasowe)

Młoda marka z Amsterdamu wykorzystuje materiały o najniższym śladzie węglowym i współpracuje z partnerami produkcyjnymi w Portugalii, aby mieć pewność, że ich ubrania są produkowane w sposób etyczny. Na uwagę zasługują ich ponadczasowe czarne sukienki w prążki i swetry z balonowymi rękawami.

The Garment 

(fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)

Niedawno powstała marka The Garment, założona w Kopenhadze przez stylistkę Sophię Roe i dyrektor kreatywną Charlotte Eskildsen, spodoba się fankom skandynawskiego minimalizmu. Nasi faworyci z kolekcji jesień/zima 2021 to dzianinowa kamizelka i dwurzędowy płaszcz (ten ostatni wykonany jest z wełny pochodzącej z recyklingu).

Cuyana

(fot. Materiały prasowe)

Założona przez Karlę Gallardo i Shilpę Shah marka z San Francisco, której fanką jest m.in. Meghan Markle, promuje zakupowy minimalizm. Dba też o utrzymanie wysokich standardów etycznych i środowiskowych. W ich ofercie znajdziecie wszystko: od t-shirtowych sukienek po kaszmir z recyklingu.

Emily Chan
  1. Moda
  2. Selekcje
  3. Etyczne marki modowe, które warto znać
Proszę czekać..
Zamknij