Znaleziono 0 artykułów
05.11.2023
Artykuł partnerski

Akademia Mediderma: Wszystko o walce z przebarwieniami

05.11.2023
(Fot. Getty Images)

Dermokosmetyki oraz profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne powstają w laboratoriach. Jednak dopiero w rękach kosmetologów i dermatologów stają się narzędziami do pracy nad problemami skóry. Co roku dzięki szkoleniom Akademii Mediderma eksperci z całej Polski mają szansę wymienić myśli i doświadczenia, by doskonalić swoje umiejętności. Tym razem ich rozmowy są poświęcone walce z przebarwieniami.

Akademia Mediderma gromadzi najlepszych ekspertów w dziedzinie profesjonalnej pielęgnacji skóry. Tym razem, podczas trzeciej edycji spotkań, kosmetolodzy i dermatolodzy z całej Polski mają szansę poznać najnowsze światowe badania, aktywne składniki oraz zabiegi związane z hiperpigmentacją, czyli przebarwieniami skóry.

Fot. Materiały prasowe

Jesienią w gabinetach lekarzy i kosmetologów walka z plamami pigmentacyjnymi rozpoczyna się na dobre, a pacjentów, którym potrzebne są skuteczne rozwiązania tego problemu, jest coraz więcej. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest oczywiście sporo, wśród nich trzeba wymienić niedostateczną ochronę SPF w codziennej wakacyjnej pielęgnacji, zaburzenia hormonalne, przyjmowanie niektórych leków, stosowanie diety oraz pielęgnację o działaniu fotouczulającym. Każdy pacjent zgłaszający się do gabinetu jest inny, dlatego tak ważne są rozmowy o pielęgnacji i zabiegach profesjonalnego rozjaśniania przebarwień. Inauguracja cyklu spotkań odbyła się w Warszawie w hotelu Nobu, gdzie przez cały dzień profesjonaliści słuchali niezwykle ciekawych wykładów Moniki Rogali, dermatolożki oraz specjalistki medycyny estetycznej. Poza tym można było dokładniej poznać zabiegi oraz dermokosmetyki przeznaczone do walki z przebarwieniami, dzięki wykładom doświadczonej specjalistki i szkoleniowca marki Mediderma Anny Antosik.

Elżbieta Skalska i Anna Kwaśnik/ Fot. Materiały prasowe

Spotkania Mediderma: Akademia wiedzy o skórze

Komórki wytwarzające pigment w skórze, melanocyty, były głównym tematem rozmów za kulisami i w przerwach wykładów Akademii Mediderma. Każdy ze specjalistów dzielił się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy związanej z rozjaśnianiem przebarwień. Wśród preferowanych składników wymieniano kwasy, które skutecznie i bezpiecznie niwelują przebarwienia. Wśród dyskutowanych i preferowanych substancji aktywnych mówiono o kwasie traneksamowym, witaminie C, retinolu. Wspominano też zabiegi mikronakłuwania, które mają niezwykły wpływ na skuteczne i trwałe rozjaśnianie. Nie mogło zabraknąć rozmów o pielęgnacji profesjonalnej oraz domowej.

– Mediderma jako marka profesjonalna, stworzona przez dermatologa dr. Gabriela Serrano, wspiera od lat lekarzy i kosmetologów w ich codziennej praktyce. Peelingi chemiczne, które wykorzystywane są dzisiaj w kosmetologii na szeroką skalę, zostały wprowadzone na rynek i rozpowszechnione właśnie przez samego założyciela i twórcę marki – podkreślała Elżbieta Skalska, Global Business Director Mediderma.

Fot. Materiały prasowe

– Mediderma dostarcza profesjonalistom zaawansowane technologicznie preparaty, wyroby medyczne i urządzenia, których właściwe wykorzystanie zapewnia poprawę wyglądu i stanu nawet najbardziej wymagającej skóry. Najlepszym źródłem wiedzy o tym, jak w optymalny sposób stosować te produkty pod kątem indywidualnych potrzeb, są specjalistyczne szkolenia marki, organizowane dla profesjonalistów w ramach Akademii Mediderma. Akademia organizowana jest dwa razy w roku wiosną i jesienią, we wszystkich największych miastach Polski, a jej temat przewodni zawsze nawiązuje do najczęściej pojawiających się w danym sezonie problemów skórnych.

Akademia Mediderma: Kompleksowa terapia przebarwień

Począwszy od września 2023, spotkania profesjonalistów w ramach Akademii Mediderma odbywały się w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku oraz we Wrocławiu. W każdym z tych miast profesjonaliści analizowali kompleksową terapię przebarwień, ponieważ nie wystarczy jeden składnik, jedna formuła czy jeden krem. Na przebarwienia w skórze należy działać wielopoziomowo, począwszy od naskórka aż po głębsze warstwy tkanki. A serię zabiegów gabinetowych musi wspierać codzienna skuteczna pielęgnacja, dlatego tak ważnym wsparciem dla profesjonalistów jest oferta marki Mediderma. Z kolei wiedza nabyta podczas spotkań staje się bezcenna. Rozmowy o zabiegach skutecznych w terapii przebarwień, o tym, jak dobierać zabiegi, jak prowadzić pacjentów, jaką pielęgnację rekomendować – dokładne poznanie tych wszystkich tematów ma bezpośredni wpływ na codzienną pracę kosmetologów w gabinetach.

Fot. Materiały prasowe

– Spotkania w ramach Akademii Mediderma przynoszą niekwestionowane korzyści dla uczestników. Przede wszystkim dają dostęp do wiedzy, ale nie bez znaczenia jest możliwość wymiany doświadczenia z praktykami, którzy z tej wiedzy regularnie korzystają w swoich gabinetach. Taka dawka wiedzy będzie procentować w kolejnych miesiącach – podkreśla Anna Kwaśnik, Head of Marketing Mediderma.

Ilona Rechnio
  1. Uroda
  2. Pielęgnacja
  3. Akademia Mediderma: Wszystko o walce z przebarwieniami
Proszę czekać..
Zamknij