Znaleziono 0 artykułów
21.02.2024

Kupując niezwykłe zdjęcia znanych fotografów możesz wspomóc Ukrainę

21.02.2024
Kupując niezwykłe zdjęcia znanych fotografów możesz wspomóc Ukrainę (Fot. Paolo Roversi)

W obliczu trwającej drugi rok rosyjskiej inwazji, platforma Art4People uruchomiła sprzedaż zdjęć nawiązujących do Ukrainy autorstwa profesjonalistów z różnych zakątków świata. Całkowity dochód ze sprzedaży odbitek zostanie przekazany organizacji Ukrainian Action, która pomaga w przetrwaniu i odbudowie kraju.

Moim celem było stworzenie wizualnego dialogu o Ukrainie, poprzez zharmonizowanie prac fotografów, którzy dokumentowali ten kraj na przestrzeni lat, z zaangażowanymi obecnie, w tych niezwykle trudnych czasach. Chcielibyśmy podziękować wszystkim artystom za ich wkład w zbiórkę pieniędzy i hojne przekazanie swoich prac – tak o inicjatywie mówi Eugenia Skarvska, organizatorka projektu. Anne-Gael Senic, dyrektorka kreatywna odpowiedzialna za projekt, dodaje: – Jesteśmy niezmiernie dumni, że udało nam się zjednoczyć tak utalentowaną grupę fotografów i artystów z całego świata we wspólnym celu, jakim jest pomoc Ukrainie.

Kupując niezwykłe zdjęcia znanych fotografów możesz wspomóc Ukrainę (Fot. Jack Davison)

Dochód ze sprzedaży fotografii zostanie przekazany organizacji Ukrainian Action

W sprzedaży dostępnych jest ponad 40 zdjęć, z których każde oscyluje wokół Ukrainy. Chwile uchwycone w Jałcie przed okupacją Krymu, zakrojone na szeroką skalę projekty realizowane w Kijowie dla ukraińskiej edycji magazynu „Vogue” oraz zdjęcia wykonane podczas wyjazdów wolontariackich do regionów Czernihowa i Charkowa – to tylko wycinek skrupulatnie wyselekcjonowanej kolekcji.

Kupując niezwykłe zdjęcia znanych fotografów możesz wspomóc Ukrainę (Fot. Hannah Starkey)

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Ukrainian Action – organizacji non-profit, która zapewnia Ukrainie pomoc humanitarną i medyczną, a także wspiera lokalne projekty odbudowy i opiekę zdrowotną. Zdjęcia można nabyć do 24 lutego, który jest ostatnim dniem zbierania funduszy. Podczas zakupu fotografii, oprócz minimalnej kwoty zamówienia, istnieje możliwość przekazania organizacji dodatkowych funduszy w ramach osobistej darowizny.

Więcej informacji na Art4people.world oraz Ukrainianaction.com.

Karolina Jaźwińska
Proszę czekać..
Zamknij