Znaleziono 0 artykułów
17.01.2022

Aukcja „Zróbmy to razem dla pszczół”

17.01.2022
Fot. Materiały prasowe

Ruszyła kolejna odsłona akcji „Zróbmy to razem dla pszczół” – aukcja internetowa z przedmiotami, z których część dochodu zostanie przeznaczona na pomoc ginącym owadom. Pomysłodawców – Dianę Dybę i Fundację Pociechom – wspierają artystki: Pola Dwurnik, Natalia Olbiński, Magdalena Pankiewicz i Zuza Miśko.

Pszczoły zapylają aż 75 procent roślin na świecie i to im zawdzięczamy jedną trzecią produkowanej żywności. Z powodu zmian klimatu, chorób, pestycydów, a także intensyfikacji rolnictwa ich populacja niestety wciąż maleje. Szacuje się, że w Polsce co sekundę umiera ponad 100 pszczół, a przeszło 200 ich gatunków z 470 żyjących w naszym kraju jest wpisana na listę zagrożonych.

Fot. Materiały prasowe

Walczy o nie aktywistka Diana Dyba, autorka projektu „Zróbmy to razem dla pszczół”. Dzięki pierwszej edycji akcji, w 2020 roku, udało się zwiększyć populację pszczół o 120 tysięcy – postawić dwa ule, zasiać ogród. Dyba wspólnie z Fundacją Pociechom buduje też edukacyjne Centrum Pszczele. Znajdą się w nim postumenty edukacyjne, ogród ukazujący bioróżnorodność, ule oraz domek do apiterapii. Będzie w nim można także skorzystać z warsztatów pszczelich, pogłębiając swoją dotychczasową wiedzę lub ucząc się pszczelarstwa.

Il. Natalia Chachuj

By w 2022 roku zakończyć budowę Centrum, Dyba wystartowała z kolejną edycją akcji. Wspierają ją cztery artystki: Pola Dwurnik, Natalia Olbiński, Magdalena Pankiewicz i Zuza Miśko. Zaprojektowane przez nie pszczoły mogą zostać „zaadoptowane” przez odpowiedzialne biznesowo marki – umieszczone na produktach, z którego część dochodu trafi do Fundacji Pociechom z przeznaczeniem na Centrum Pszczele. W ten sposób praca Natalii Olbiński zdobi już szlafrok i koszulęnocną marka I love grain, a Poli Dwurnik – obrus i opakowania ręcznie tworzonych ciasteczek florentynek Loftu Kulinarnego.

Fot. Materiały prasowe

Produkty przekazane przez marki można już kupić na Allegro (konto Fundacji Pociechom). Na aukcji, która potrwa przez cały 2022 rok, będą pojawiać się kolejne przedmioty. Każdy produkt od momentu wystawienia można wylicytować w terminie siedmiu dni.  

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij