Znaleziono 0 artykułów
06.12.2023

W „kamienicy Wokulskiego” na Krakowskim Przedmieściu 4 otwarto Belvedere Café

06.12.2023
(Fot. materiały prasowe)

Krakowskie Przedmieście 4 to adres wyjątkowy z kilku powodów. Kiedyś miejsce to pełniło funkcję popularnego salonu literackiego, który chętnie odwiedzali najwięksi polscy poeci, tacy jak Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy Józef Ignacy Kraszewski. To właśnie w tej kamienicy miał mieszkać także Stanisław Wokulski – bohater „Lalki” Bolesława Prusa. Od 1 grudnia mieści się w niej natomiast Belvedere Café – ekskluzywna kawiarnia z niezwykle bogatą ofertą tradycyjnych wypieków i artystycznych deserów.

Według Bolesława Prusa to właśnie w kamienicy na Krakowskim Przedmieściu 4 mieszkał główny bohater „Lalki”. Nic więc dziwnego, że w ofercie Belvedere Café znalazło się ciasto Wokulskiego, czyli czekoladowy wypiek z wiśniami i kruszonką. To jednak nie jedyny zaskakujący przysmak, który znaleźć możemy w nowej warszawskiej kawiarni. Koncept Anny Woźniak-Starak oferuje bowiem mnóstwo tradycyjnych deserów takich jak wuzetka, szarlotka, eklery czy rurki z bitą śmietaną.

(Fot. materiały prasowe)

To także idealnie miejsce dla miłośników czekolady, która zdecydowanie wyróżnia Belvedere Café spośród innych cukierni znajdujących się na mapie stolicy. Autorem czekoladowej oferty jest Michał Iwaniuk, szef kreatywny w podparyskim laboratorium OrNoir, który opracował recepturę dwóch smaków czekolady o niepowtarzalnym smaku i aromacie. Teraz w Belvedere Café możemy skosztować ich w dwóch odsłonach – autorskich tabliczkach i pitnej czekoladzie.

(Fot. materiały prasowe)

Kawiarnia znajdująca się w zabytkowej kamienicy otwiera swoje drzwi już od samego rana. Od godziny 9 zaprasza na zdrowe śniadania w wersji słodkiej lub wytrawnej, a po południu serwuje specjalną „Afternoon tea” dla dwojga. Uczestnicząc w tym wyjątkowym rytuale goście mają okazje delektować się selekcją rozmaitych przekąsek serwowanych na trzypiętrowych etażerkach-platerach, kieliszkiem Prosecco oraz herbatą wybraną z bogatej listy smaków. Doświadczenie to zachwyci nie tylko koneserów brytyjskiego napoju, ale także wszystkich, którzy uwielbiają celebrować spokojne popołudnia.

Aleksandra Lipka
Proszę czekać..
Zamknij