Znaleziono 0 artykułów
30.01.2020

Billie Eilish wystąpi podczas Oscarów

30.01.2020
Billie Eilish na gali Grammy (Fot. Emma McIntyre/Getty Images for The Recording Academy)

Podczas rozdania nagród Akademii piosenkarka pojawi się na scenie w ramach występu specjalnego. Gala odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego.

Tegoroczna gala Grammy należała do 18-letniej piosenkarki, która zgarnęła aż pięć statuetek, w tym we wszystkich czterech kategoriach głównych: album roku, nagranie roku, piosenka roku i najlepszy debiut roku. Billie Eilish jest pierwszą kobietą w 62-letniej historii nagrody, której to się udało. Podczas gali piosenkarkę nagrodzono owacjami na stojąca za emocjonalne wykonanie „When The Party’s Over”.

Niedługo Eilish będzie miała kolejną okazję, by dać popis zdolności wokalnych. Gwiazda pojawi się na scenie podczas gali oscarowej w ramach „występu specjalnego”. Piosenkarka nie ujawniła, co zaśpiewa na rozdaniu nagród Akademii, ale możemy podejrzewać, że wykona premierowo piosenkę do nowego filmu o Jamesie Bondzie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🤭

Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)

Eilish jest najmłodszą artystką w historii, która zaśpiewa w serii o agencie 007. Utwór do „Nie czas umierać” napisała i skomponowała razem z producentem, swoim bratem Finneasem. Producenci filmu, Michael G. Wilson i Barbara Broccoli, zapowiedzieli, że piosenka będzie „niezwykle potężna i poruszająca”.

Choć utwór jeszcze się nie ukazał, wielu ekspertów spekuluje, że w przyszłym roku Eilish może ponownie pojawić się na gali oscarowej – tym razem z nominacją w kategorii najlepsza piosenka. W 25-letniej historii serii o agencie 007 statuetkę Akademii otrzymali jedynie Adele za „Skyfall” i Sam Smith za „Writing’s on the Wall”.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij