Znaleziono 0 artykułów
21.09.2018

BIZUU: kobieta zmienną jest

21.09.2018
BIZUU jesień-zima 2018-2019 (Fot. Filip Okopny, materiały prasowe BIZUU)

Swingujące lata 60., psychodeliczne lata 70. i kolorowe lata 80. Nostalgia za modą minionych dekad nie słabnie. Podróż w czasie fundują nam w tym sezonie także Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak, założycielki marki BIZUU. Kolekcja na sezon jesień-zima 2018-2019 roku, którą zaprezentowały w wypełnionych po brzegi wnętrzach studia ATM, to feeria barw i deseni, różnorodność detali i, jak zwykle, ultrakobiece i korzystne dla sylwetki fasony.

Tweedowe komplety ze spódniczką mini i żakietem z okrągłym dekoltem, kraciaste płaszcze dziewczyny bitnika, psychodeliczne kwiaty i chustki zawiązane na głowie tak, jak nosiła je Loulou de la Falaise, najbliższa przyjaciółka i muza Yvesa Saint Laurenta.

Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan – siostry odpowiedzialne za markę BIZUU – w tym sezonie inspiracji szukają w modzie z dawnych lat. Pozostają przy tym wierne swojej stylistyce. Doskonale wiedzą, kim jest klientka ich marki, czego od nich oczekuje i jak, w nieagresywny sposób, przekonać ją, by wyszła poza swoją strefę komfortu.

BIZUU jesień-zima 2018-2019 (Fot. Filip Okopny, mat. prasowe BIZUU)
BIZUU jesień-zima 2018-2019 (Fot. Filip Okopny, mat. prasowe BIZUU)

Tym ostatnim może być chociażby wypróbowanie nieco innej jesiennej palety kolorystycznej. Oprócz bardziej przewidywalnych odcieni burgundu, głębokiej zieleni, czy granatu, projektantki wykorzystały bowiem sporo lżejszych kolorów – landrynkowego różu, koralu, żółci i mięty. W połączeniu z kwiatami, które są zarówno malarskie, jak i geometryczne, egzotyczne i sezonowe, panterką, subtelną koronką i dżinsem paleta barw sprawia, że w kolekcji zaciera się sezonowość. To kolejny kierunek, którym podąża coraz więcej marek na całym świecie.

BIZUU jesień-zima 2018-2019 (Fot. Filip Okopny, mat. prasowe BIZUU)
BIZUU jesień-zima 2018-2019 (Fot. Filip Okopny, mat. prasowe BIZUU)

Kobiecość w wydaniu BIZUU ma dosłowną, ale nie przesłodzoną formę. Kokieteryjną, ale nigdy infantylną. Wydaje się również, że kobieta BIZUU nie ma określonego wieku. W kolekcji znalazło się miejsce zarówno dla wzorzystych kompletów złożonych z obcisłych golfów i najmodniejszych kolarek, ale też dla sięgających połowy łydki sukienek zestawianych z ciepłymi swetrami i kozakami. Projektantki debiutują w tym sezonie autorską linią obuwia. Znalazły się w niej między innymi ozdobione skórzanym kwiatem botki typu biker, modele na modnym, grubym słupku noszone do zwiewnych spódnic midi oraz ich wężowe odpowiedniki zestawiane z jaskrawą skarpetą i krótkimi sukienkami.

BIZUU jesień-zima 2018-2019 (Fot. Filip Okopny, mat. prasowe BIZUU)
BIZUU jesień-zima 2018-2019 (Fot. Filip Okopny, mat. prasowe BIZUU)

Mimo wielu nawiązań do stylu retro, Wachowiak i Jordan stworzyły bardzo współczesną kolekcję, pasującą na wiele okazji i łatwo adaptującą się do odmiennych estetyk. Jest w niej krata, wariacje na temat garnituru, który w interpretacji projektantek zyskuje nieco mniej formalną postać, transparentne torby z szerokimi, skórzanymi rączkami, asymetryczne, skórzane spódnice do noszenia z koszulą, bądź krótkim topem i sztruksowe, koszulowe sukienki, które będą się świetnie prezentować w towarzystwie sportowych akcentów.

BIZUU jesień-zima 2018-2019 (Fot. Filip Okopny)

Po raz kolejny widać, że projektowanie sprawia siostrom naprawdę dużą frajdę. Bawią się kolorem, śmiało łączą wzory i zestawiają ze sobą różne faktury. Jednocześnie słuchają swoich klientek. Zamiast cokolwiek im narzucać, proponują im subtelną, ale znaczącą zmianę.  

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij