Znaleziono 0 artykułów
05.12.2019

„Boże ciało” faworytem do Oscara według „Hollywood Reporter”

05.12.2019
Kadr z filmu "Boże ciało" (fot. East News)

Krótko po rozdaniu nagród Gotham i na moment przed ogłoszeniem nominacji do nagród NBR, dziennikarz amerykańskiego portalu przewiduje, kto w tym roku może mieć szansę na zwycięstwo w oscarowym wyścigu. Wśród faworytów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny wymienia polskiego kandydata do Oscara, „Boże ciało” Jana Komasy.

„Boże ciało”, które swoją premierę za oceanem miało na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, nie tylko cieszy się świetnymi recenzjami w Ameryce, ale wśród tamtejszych krytyków wymieniane jest jako jeden z faworytów do wygranej podczas lutowej gali rozdania Oscarów.

Wśród pięciu głównych konkurentów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny obraz Jana Komasy wymienia dziennikarz portalu „Hollywood Reporter”, Scott Feinberg. Według założeń Feinberga, najpoważniejszymi rywalami „Bożego ciała” będą  koreański „Parasite”, „Ból i blask” Pedro Almodovara, francuski kandydat, czyli „Nędznicy” i brazylijskie „Invisible Life”. Oprócz głównych faworytów Feinberg zwraca jednak także uwagę na „czarne konie” konkursu, między innymi luksembursko-belgijską produkcję „Tel Aviv w ogniu” i palestyński film „Tam gdzieś musi być niebo”, który wcześniej brał udział w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Cannes.

Przypomnijmy, że w 92. gala rozdania Oscarów odbędzie się wcześniej niż w poprzednich latach – zaplanowano ją bowiem na 8 lutego.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij