Znaleziono 0 artykułów
23.12.2023

Love stories: Macaulay Culkin i Brenda Song

23.12.2023
Fot. Getty Images

Nie wróżono mu szczęśliwego życia. Spodziewano się też, że Macaulay Culkin powtórzy los wielu dziecięcych gwiazd, o których zapominano, gdy dorosły. Sam wyznał w jednym z wywiadów: – Mogłem skończyć tragicznie. Ale spotkałem Brendę.

Wieszczono, że najpewniej roztrwoni imponujący majątek, popadnie w uzależnienie, a w końcu sięgnie dna. Albo że, w najlepszym razie, skończy na odwyku. W najgorszym, jak wiele gwiazd z jego pokolenia, nie dożyje czterdziestki. Culkin, jakby celowo, co rusz dostarczał tematów do soczystych plotek. Wśród budzących zainteresowanie wydarzeń w jego życiu były: kontrowersyjna przyjaźń z Michaelem Jacksonem, małżeństwo zawarte w wieku 17 lat, dramatyczna nagła utrata wagi, uzależnienie od marihuany i opiodów, pobyt w areszcie. Gdy w 2012 roku świat obiegły zdjęcia wychudzonego i wyniszczonego aktora, niemal wszyscy przekreślili możliwość, by był szczęśliwy. A Macaulay Culkin stanął na nogi. Sam twierdzi, że to zasługa Brendy Song, która, jak to ujął, „nadała jego życiu sens”. – Mogłem skończyć tragicznie – wyznał. – Ale spotkałem Brendę.

Culkin i Song: Szczęście byłych dziecięcych gwiazd

Macaulay Culkin i Brenda Song poznali się w Tajlandii. To tam powstawały zdjęcia do filmu „Changeland” z 2019 roku, w którym oboje grali. Culkin miał wtedy 37 lat, Song jest osiem lat młodsza. Szybko zauważyli, jak wiele ich łączy. Przede wszystkim oboje spędzili dzieciństwo na planie. Culkin był w końcu największą dziecięcą gwiazdą lat 90., o czym nie pozwalają zapomnieć coroczne grudniowe projekcje „Kevina samego w domu”. Ale dał się też poznać jako aktor dzięki rolom w takich filmach, jak „Moja dziewczyna” czy „Richie milioner”. Song występowała w telewizji, odkąd skończyła sześć lat. Jako nastolatka została zaś gwiazdą Disney Channel. 

Nikt z ekipy „Changeland” nie zauważył, że między Culkinem a Song nawiązała się bliższa relacja. Gdy wyszło na jaw, że są parą, reżyser Seth Green nie krył zdumienia. „Szczerze? Nie miałem o tym zielonego pojęcia!” – wyznał w 2020 roku w rozmowie z magazynem „Esquire”. Dziś jest bliskim przyjacielem pary.

Gdy zdjęcia do filmu się skończyły, a Culkin i Song razem wrócili do Los Angeles, wieść o ich związku natychmiast obiegła media. Nikt się nie wygadał, po prostu paparazzi zauważyli ich razem podczas wyjścia do restauracji Craigs – regularnie obserwują to miejsce, bo jest odwiedzane przez największe gwiazdy Hollywood. Kolejne zdjęcia aktorskiej parze zrobiono we Francji. Macaulay Culkin i Brenda Song zabrali tam 19-letnią wówczas Paris Jackson, córkę Michaela Jacksona, której Culkin jest ojcem chrzestnym. Spacerując nad Sekwaną, Culkin i Song nie szczędzili wzajemnej czułości. Song niedługo wcześniej rozstała się z Traceem Cyrusem, bratem Miley Cyrus. A Culkin swój poprzedni poważny związek zakończył w 2011 roku, kiedy to po ośmiu latach rozstał się z aktorką Milą Kunis.

Fot. Getty Images

Song publicznie wyznała Culkinowi miłość latem 2019 roku

– To jest ta właściwa – powiedział Culkin rok od poznania Song, goszcząc w jednym z podcastów. – Czuję to. Dlatego bierzemy się do zapewnienia sobie potomstwa – śmiał się aktor. – To znaczy już od jakiegoś czasu nad tym pracujemy. Podobno niespecjalnie przejmuje się opiniami na własny temat. – I właśnie to jest w nim tak bardzo sexy – twierdzi Song.

Stworzyli rodzinę, jeszcze zanim na świat przyszły ich dzieci. – Żyjemy sobie wszyscy razem, ja, Brenda, nasze zwierzaki – pies i kot – opowiadał aktor. – Wkrótce zmienimy lokum na większe. Dom już jest w planach. Jesteśmy taką małą uroczą rodzinką i jest nam ze sobą bardzo dobrze.

Latem 2019 roku Song publicznie wyznała Culkinowi miłość. Pod zamieszczonym na Instagramie zdjęciem z kolorowymi balonami napisała: „Najlepsze życzenia urodzinowe dla mojej ulubionej osoby na świecie. Dziękuję ci za wszystko. Kocham cię jak stąd do księżyca!”. Wkrótce potem aktorzy po raz drugi wystąpili razem na ekranie – Culkin zagrał epizod w serialu „Dollface”, którego Song jest gwiazdą.

W 2020 roku świętowali razem już trzecie walentynki. Z tej okazji udzielili magazynowi „Esquire” obszernego wywiadu. To w nim opowiedzieli jak dotąd najwięcej o swoim wspólnym życiu. – Ludzie nie wiedzą, jak niezwykle dobry, troskliwy, inteligentny i uroczy jest Mack –zachwycała się partnerem Song. – A najlepsze jest w nim to, że zawsze jest sobą. Nigdy nie udaje i nie przeprasza za to, jaki jest. A to, jaki jest, akceptuje w stu procentach. Jego pewność siebie szczególnie mnie pociąga  dodała. 

Song nie szczędziła ukochanemu czułych słów również w dniu jego 40. urodzin. „Wszystkiego najlepszego, cudowna istoto” – napisała pod selfie z Culkinem. „Mogłabym bez końca rozwodzić się nad tym, jak wspaniałym, kochającym, autentycznym, uczciwym, lojalnym, inteligentnym i zabawnym człowiekiem jesteś. Oraz nad tym, jak bardzo jestem wdzięczna za to, że mogę iść z tobą przez życie. Ale, niestety, zajęłoby mi to całą wieczność, a co gorsza, nawet byś tego nie przeczytał – bo przecież praktycznie nie korzystasz z Instagrama!” – żartowała aktorka. Swój wpis zakończyła uroczym zwrotem: „Jesteś moim jednorożcem – nie wierzyłam, że istniejesz, a jednak jesteś! Obdarzając mnie miłością, sprawiasz, że jestem najszczęśliwszą dziewczyną na świecie”.

Niespełna rok później na świat przyszło pierwsze dziecko pary. Nie było sesji ciążowej dla mediów ani wspólnych wypowiedzi w tabloidach. Bo Song i Culkin są, wbrew pozorom, parą bardzo prywatną. Jeśli zdradzają dziennikarzom cokolwiek ze swojego życia, to tylko tyle, ile chcą, oraz w wybrany przez siebie sposób. Z tego też powodu mało kto wiedział o ciąży aktorki. Jednak gdy chłopiec przyszedł na świat, szczęśliwi rodzice zdecydowali podzielić się radosną nowiną. Dali synowi na imię Dakota, na cześć tragicznie zmarłej ukochanej siostry Macaulaya, Dakoty Culkin. 29-latka zginęła w 2008 roku na oczach brata, gdy spacerowali po Los Angeles – potrącił ją samochód. Mimo szybkiego przetransportowania do szpitala nie udało się jej uratować.

Dom Culkina i Song: Dwójka dzieci, pies i kot

W styczniu 2022 roku Macaulay Culkin poprosił Brendę Song o rękę. Wiadomość przedostała się do mediów, a oficjalnie przekazał ją magazyn „People”. Jednak jeszcze zanim news obiegł internet, na palcu aktorki dostrzeżono imponujący pierścionek z brylantem. „Są razem szczęśliwi już od czterech lat, więc zaręczyny były naturalnym kolejnym krokiem na drodze ich wspólnego życia” – „People” cytował znajomego pary. „Z wielką nadzieją spoglądają w przyszłość”. 

Fot. Getty Images

Tej nadziei Culkin musiał się jednak nauczyć. Jak bowiem wyznał w jednym z wywiadów, zawsze, gdy czuł się szczęśliwy, obawiał się, że stanie się coś złego. – Z Brendą od początku wszystko szło tak dobrze, że byłem przerażony! Kiedy to się stanie? Kiedy wszystko się skończy? Kiedy wszyscy umrzemy?! – żartował, wspominając początki związku. Ostatecznie zdołał przezwyciężyć lęk.

Aktorzy postanowili sami opiekować się synkiem. Nie zatrudnili niani, za to ustalili dyżury, zgodnie z którymi każde z nich czuwało przy dziecku. Song już trzy miesiące po porodzie wróciła na plan serialu „Dollface”. Później wyznała, że była to pochopna decyzja. – Było mi trudniej, niż się spodziewałam – powiedziała. – Kiepsko znosiłam rozstania z synem. Ciężko było mi też poukładać sobie nową rzeczywistość. Chciałam sprostać wymaganiom w pracy i w macierzyństwie. Ale za każdym razem, gdy nie byłam w domu, miałam pewność, że moje dziecko jest w najlepszych rękach. Wyjaśniła, że Culkin jest wspaniałym, zaangażowanym ojcem, a sekretem ich udanej relacji pozostaje wsłuchiwanie się w potrzeby partnera. – Nie mamy ścisłego podziału obowiązków. Po prostu jesteśmy na siebie nawzajem uważni. Gdy Mack widzi, że usypiam małego, idzie zająć się naszymi zwierzakami, a potem przyrządza dla nas kolację – wyjaśniała.

O tym, że Macaulay Culkin i Brenda Song po raz drugi zostali rodzicami, dowiedziano się przypadkiem. Powiedział o tym niechcący publicznie Kieran Culkin, czyli Roman Roy z hitowego serialu HBO „Sukcesja”. W marcu 2023 roku, podczas galowej premiery ostatniego sezonu serialu, aktor rozmawiał z dziennikarzami. Jeden zagadnął go o relację ze sławnym bratem i jego partnerką. – Wiesz, nie widujemy się teraz jakoś zbyt często, bo oni mieszkają w Los Angeles, a my w Nowym Jorku. Mam w domu trzylatka i roczniaka, a to trochę ogranicza spontaniczne wypady. U nich jest zresztą podobnie. Niestety, drugiego dziecka nie miałem jeszcze okazji poznać. Ciężko skoordynować nasze grafiki.

Swoje dzieci Macaulay Culkin i Brenda Song po raz pierwszy pokazali publicznie całkiem niedawno, 1 grudnia 2023. Okazja była wyjątkowa – 43-letni aktor odsłaniał swoją gwiazdę na słynnej Walk of Fame w Hollywood. Tego dnia Brendy i dzieci nie mogło przy nim zabraknąć. – Brenda, jesteś dla mnie wszystkim – zwrócił się prosto ze sceny do ukochanej. – Nikt nie wierzy we mnie tak jak ty. Jesteś najwspanialszym człowiekiem, jakiego znam. Po tych słowach aktorka nie była w stanie opanować emocji i nie kryła łez szczęścia. – To ty nadałaś mojemu życiu sens. Dałaś mi rodzinę. A teraz, odkąd mamy naszych chłopców, jesteś moją trzecią ulubioną osobą na świecie – zażartował aktor. 

Po części oficjalnej Song dołączyła do Culkina razem z dwuletnim Dakotą i malutkim Carsonem. Wzruszony Macaulay Culkin tulił swoją rodzinę, nie zważając na fotoreporterów. Nikt z dziennikarzy nie wróżył mu dawniej takiego losu, ale, wbrew wszystkim i wszystkiemu, dawny gwiazdor „Kevina samego w domu” wydaje się dziś naprawdę szczęśliwy.

Natalia Hołownia
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Love stories: Macaulay Culkin i Brenda Song
Proszę czekać..
Zamknij