Znaleziono 0 artykułów
23.12.2022

Wszystko, co wiemy o trzecim sezonie „Bridgertonów”

23.12.2022
(Fot. materiały prasowe)

Netflix właśnie opublikował zapowiedź drugiej części trzeciego sezonu „Bridgertonów”. W oczekiwaniu na nową dawkę dziewiętnastowiecznych romansów, przyjęć i zjawiskowych kreacji zebraliśmy wszystko, co wiemy na temat serialu. 

Fabuła pierwszego sezonu

Akcja pierwszego sezonu przebojowej produkcji Netfliksa została osadzona w 1813 r. i skupiła się na losach Daphne (Phoebe Dynevor), najstarszej córki Lady Violet Bridgerton (Ruth Gemmell), która jako młoda debiutantka wkracza na towarzyską scenę Londynu. Gdy jej starszy brat odrzuca jednak awanse kolejnych kandydatów do jej ręki, w popularnej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiają się liczne oszczerstwa pod adresem dziewczyny. Plotki zaczynają także dotykać księcia Hastingsa (Regé-Jean Page), który nie zamierza się z nikim wiązać na stałe. Para zawiązuje więc pakt, który ostatecznie nie idzie zgodnie z planem i finalnie oboje się w sobie zakochują.

Fot. Materiały prasowe Netflix

Fabuła drugiego sezonu

Drugi sezon serialu to adaptacja tomu „Ktoś mnie pokochał” autorstwa Julii Quinn. Poznajemy w nim historię poszukiwań żony przez Anthony’ego, najstarszego syna w rodzinie Bridgertonów. W odróżnieniu od swojej siostry, mężczyzna nie pragnie małżeństwa z miłości. Priorytetem jest dla niego wypełnienie obowiązku i ostatecznie udaje mu się znaleźć odpowiednią kandydatkę na żonę. Jedyną przeszkodą jest siostra jego wybranki – Kate Sheffield, która nie dąży do zerwania ich zaręczyn. Pomimo początkowej wzajemnej niechęci, para zaczyna dostrzegać, że nienawiść zmienia się u nich w pożądanie.

(Fot. materiały prasowe)

Fabuła trzeciego sezonu

W odróżnieniu od poprzednich sezonów, trzecia odsłona serialu przeskoczy jeden tom i będzie adaptacją czwartej książki Julii Quinn pt. „Miłosne tajemnice”. Zobaczymy więc początki małżeństwa Kate i Anthony’ego, którzy w finale drugiego sezonu wyznali sobie miłość, jednak głównym wątkiem będą losy Colina Bridgertona.  „Penelopa Featherington kocha się potajemnie i od zawsze w Colinie Bridgertonie, trzecim synu wicehrabiego. Ale jak może zwrócić uwagę tak rozchwytywanego kawalera? Obserwuje go więc z daleka i jest pewna, że wie o nim wszystko. Póki nie odkryje jego sekretu i nie przestraszy się, że w ogóle go nie zna…”, czytamy w opisie czwartego tomu serii.

Jak zdradziła Nicola Coughlan podczas specjalnego wydarzenia Netflix Tudum, trzeci sezon skupi się na relacji Penelope i Colina. Nie obędzie się jednak bez skandalu. Po części wywołanego metamorfozą Lady Whistledown.

Obsada

Główna obsada trzeciego sezonu „Bridgertonów” nie zaskakuje. Na ekrany powrócą Jonathan Bailey (Anthony Bridgerton), Simone Ashley (Kate Sharma), Claudia Jessie (Eloise Bridgerton), Adjoa Andoh (Lady Danbury), Golda Rosheuvel (królowa Charlotte), Luke Thompson (Benedict Bridgerton), Nicola Coughlan (Penelope Featherington), Ruth Gemmell (Lady Violet Bridgerton). Widzowie mogą jednak spodziewać się także nowych twarzy. Hannah Dodd zastąpi Ruby Stokes w roli Francesci Bridgerton. Do obsady dołączyli także: Daniel Francis (Marcus Anderson), Sam Phillips (Lord Debling), James Phoon (Harry Dankworth) i Hannah New (Lady Tilley Arnold).

Fot. Materiały prasowe Netflix

Twórcy

W przeciwieństwie do drugiego sezonu serialu, tym razem możemy spodziewać się sporych zmian, jeśli chodzi o zespół twórców. Jess Brownell, który wcześniej pracował przy „Skandalu”, „Kim jest Anna” i poprzednich sezonach „Bridgertonów”, przejmie stanowisko głównego producenta serialu od Chrisa Van Dusena. –„Bridgertonowie” zawsze będą mieli specjalne miejsce w moim sercu i myślę, że zrobiłem wszystko to, co zamierzałem – powiedział Van Dusen w wywiadzie dla „Radio Times”. Nie żegna się on jednak z serialem. Chris Van Dusen pozostanie na pokładzie jako producent wykonawczy.

Pierwsze zdjęcia

Podczas wydarzenia specjalnego Netflix Tudum zaprezentowano pierwsze zdjęcia z trzeciego sezonu serialu

(Fot. materiały prasowe)

Zwiastuny pierwszej i drugiej części trzeciego sezonu „Bridgertonów"

Pierwsza część trzeciego sezonu „Bridgertonów" zwiastowała to, na co fani Penelope i Colina czekali od dawna. Ich przyjaźń w końcu przeszła do kolejnego etapu, choć ich uczucie musiało przejść wyboistą drogę. Pierwsza część, która swoją premierę miała 16 maja.

 

Do sieci trafił właśnie zwiastun drugiej części trzeciego sezonu „Bridgertonów". Colin i Peneleope są już narzeczeństwem, jednak na drodze do ich szczęścia staje Lady Whistledown. Nowe odcinki „Bridgertonów" trafią na Netflix już 13 czerwca.

Data premiery trzeciego sezonu „Bridgertonów"

 

Trzeci sezon serialu będzie podzielony na dwie części. Pierwsza pojawi się na Netflixie 16 maja, a druga – 13 czerwca.

Julia Lubecka
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Wszystko, co wiemy o trzecim sezonie „Bridgertonów”
Proszę czekać..
Zamknij