Znaleziono 0 artykułów
11.02.2021

„Boże Ciało” z nominacją do Cezara

11.02.2021
(Fot. materiały prasowe)

W środę Francuska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do tegorocznych Cezarów. Wśród kandydatów do statuetki za najlepszy film zagraniczny znalazło się „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy.

Historia dwudziestoletniego Daniela (Bartosz Bielenia), który po warunkowym zwolnieniu z zakładu poprawczego zostaje omyłkowo wzięty za księdza, podbiła serca widzów i krytyków na całym świecie. Produkcja otrzymała, m.in. nominację do Oscara, zdobyła 11 Orłów, 9 Złotych Lwów i Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Teraz ma szansę także na Cezara, najważniejsze wyróżnienie filmowe we Francji.

(Fot. materiały prasowe)

W walce o statuetkę w kategorii najlepszy film zagraniczny „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy zmierzy się z „Mrocznymi wodami” Todda Haynesa, „Na ratuszu” Thomasa Vinterberga, „1917” Sama Mendesa i „La virgen de Agosto” Jonása Trueby.

Ceremonia wręczenia nagród zaplanowana jest na 12 marca i odbędzie się w sali koncertowej Olympia w Paryżu. Będzie to pierwsza uroczystość za kadencji nowych przewodniczących – producentki Veronique Cayli („Nimfomanka”) i reżysera Erica Toledano („Nietykalni”).

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij