Znaleziono 0 artykułów
29.06.2020

Abstrakcyjna sztuka w ramach Sceny Letniej Krupa Gallery

29.06.2020
Iza Opiełka (Fot. materiały prasowe)

Do sierpnia tego roku wrocławska Krupa Gallery zaprezentuje trzy wystawy polskich artystów. Cykl otworzy Iza Opiełka z projektem „Crush” już 26 czerwca.

Scena Letnia Krupa Gallery we Wrocławiu to cykl wydarzeń kulturalnych i wystaw abstrakcjonistów. Do sierpnia będzie można zobaczyć trzy wystawy polskich artystów, którzy poszukują oryginalnej formy wyrazu. Ich dzieła będzie można zobaczyć w przeszklonym pawilonie na zrewitalizowanym Bulwarze Staromiejskim we Wrocławiu. Część zostanie także zakupiona do kolekcji Krupa Gallery.

Iza Opiełka (Fot. materiały prasowe)

Ruch i przemiana w wystawie „Crush”

Cykl wydarzeń już 26 czerwca otworzy „Crush” Izy Opiełki. Następnego dnia artystka porozmawia z Pawłem Jarodzkim, byłym kuratorem BWA Wrocław, o malarstwie szablonowym. Opiełka odważnie zestawia ze sobą elementy, stawiając na różnorodność kształtów i barw. Przewrotne tytuły prac - „Splash”, „Green Cut-Out”, „Pink Destruction” - nawiązują do ruchu i dokonującej się na oczach zwiedzających przemiany. Tytuł wystawy natomiast odnosi się z jednej strony do zależności pomiędzy poszczególnymi elementami obrazu, a z drugiej, do stanu zakochania. Abstrakcje artystki są zazwyczaj w stanie pozornego niedokończenia, pozostawiając szerokie pole do interpretacji.

Opiełka przyznaje, że zarówno w życiu, jak i w malarstwie wiecznie poszukuje równowagi. Stąd śmiała decyzja, by sięgać po formy doskonałe, takie jak okręgi, które zestawia z serią nieregularnych, ostrych kształtów. Artystka opowiada o walce przeciwieństw, stanowiącej próbę uporządkowania chaosu. W ekspresyjnych obrazach łatwo dostrzec jej młodzieńczą energię, ale też dopracowany warsztat. Choć wydaje się, że „Splash” jest wynikiem spontanicznego procesu, tak naprawdę powstał w usystematyzowany sposób.

(Fot. materiały prasowe)

Wystawa „Crush” potrwa do 13 lipca tego roku. W kolejnej odsłonie cyklu pojawią się Magdalena Sadłowska i Justyna Maksajda. Inicjatywa powstała we współpracy z firmą Makima Group, pod patronatem i2 Development i Black Bridge. Więcej szczegółów na temat programu wydarzenia można znaleźć pod linkiem

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij