Znaleziono 0 artykułów
01.03.2024
Artykuł partnerski

Xiaomi 14 to pierwszy smartfon z nową generacją obiektywów Leica

01.03.2024
Designerski smartfon Xiaomi 14, flagowiec marki, z nowymi obiektywami Leica pozwala uwieczniać wyjątkowe kadry (Fot. materiały prasowe)

Bohater, kadr, temat to nie wszystko. Zdjęcia, które budzą największe emocje, bazują na grze światła. Designerski smartfon Xiaomi 14, flagowiec marki, z nowymi obiektywami Leica pozwala uwieczniać wyjątkowe kadry. Dzięki tej technologii każdy moment staje się legendarny.  

Jak stworzyć niezwykłą fotografię? Wyjątkowy bohater, starannie wybrany kadr czy intrygujący temat, to nie wszystko. Zdjęcia, które budzą największe emocje, bazują na grze światła. Postać ukryta w półcieniu, piękny obiekt uchwycony w czasie golden hour, zachód słońca nad oceanem – zmieniając rodzaj, ilość i tonację światła, możemy uzyskać coraz to nowe efekty. Światło to esencja obrazu – półcienie, poświata, półmrok czy intensywność źródła światła, sprawiają, że niektóre kadry mają „duszę” lub coś „magnetycznego” w sobie.

Dzięki fotografii stajemy się storytellerami 

Pasja fotograficzna rodzi się z zamiłowania do piękna. Gdy obserwujemy świat, zaczynamy wyłuskiwać z otoczenia momenty warte uwiecznienia, które później stają się kadrami. Skupiając się na kadrze, szukamy różnych perspektyw, by ukazać najpełniej doskonałość danej chwili. Nie wystarczy nam spojrzeć na człowieka, krajobraz czy przedmiot z jednej strony. Próbujemy uchwycić to, co dynamiczne, intrygujące, nietypowe – ludzi w ruchu, kontrastowe pejzaże, czy zachwycające detale. W ten sposób stajemy się storytellerami – nasze ujęcia niosą za sobą historię osób, które spotykamy na swojej drodze. Podążając za światłem, nie tylko obserwujemy i dokumentujemy rzeczywistość, lecz także tworzymy własne światy. 

Xiaomi 14 umożliwia nagrywanie wideo w jakości 8K (Fot. materiały prasowe)
Aparat główny to szerokokątny obiektyw Leica 50 MP (Fot. materiały prasowe)

Leica gwarantuje najwyższą jakość obiektywów

By jak najpełniej wykorzystać potęgę światła w fotografii, przyda się niezawodny sprzęt. Profesjonalni fotografowie pozostają wierni obiektywom marki Leica. Niemiecka firma od ponad 100 lat gwarantuje najwyższą jakość. Teraz nie tylko zawodowi fotografowie mogą cieszyć się innowacyjnymi obiektywami Leica. Rozwiązania marki, z którą Xiaomi współpracuje od 2022 roku, wykorzystano w najnowszym, designerskim smartfonie Xiaomi 14. Flagowiec marki, z nowymi obiektywami Leica pozwala uwieczniać wyjątkowe chwile. Z tą technologią każdy moment staje się legendarny.  

Smartfon Xiaomi 14 wyposażono w obiektywy Leica

Smartfon Xiaomi 14 wyróżnia się kilkoma obiektywami Leica. Aparat główny Leica Vario-Summilux o szerokokątnym obiektywie 50 MP korzysta z najnowszej matrycy Light Fusion 900. Pozwalający sięgać jeszcze dalej 75-milimetrowy teleobiektyw Leica ma ruchome soczewki. Z tyłu umieszczono także ultraszerokokątny aparat 14 mm. Aparaty umożliwiają pracę w dwóch trybach fotograficznych – Leica Authentic Look (autentyczne barwy) i Leica Vibrant Look (dynamiczne barwy). Zdjęcia można tworzyć w trybie nocnym, co przyda się nie tylko podczas imprez, lecz także wieczornych wypraw w nieznane oraz trybie portretowym, dzięki któremu każde miejsce zamienia się w atelier fotograficzne dla naszego modela. Leica zadbała także o aspirujących filmowców. Xiaomi 14 umożliwia nagrywanie wideo w jakości 8K, z Dolby Vision® do 4K (przy 120 klatkach na sekundę) i jest dostosowany do rejestracji filmów w pięciokrotnie zwolnionym tempie dla efektu slow-motion oraz w trybie Ultra Night Video. W dobie mediów społecznościowych te funkcjonalności przydadzą się nie tylko amatorom sztuki filmowej, lecz także każdemu użytkownikowi TikToka czy Instagrama. 

Xiaomi 14 jest dostępny w trzech kolorach obudowy: Black, White i Jade Green (Fot. materiały prasowe)

Aparat umieszczony z przodu pozwala natomiast wykonać selfie wysokiej jakości, niezależnie od okoliczności – pory dnia czy światła. Tu z pomocą przychodzą tryby, takie jak portretowy, Dynamic Framing czy HDR.  

Nowe funkcjonalności i wysmakowany design Xioami 14 

Ekspresową obróbkę zdjęć wspomaga procesor Snapdragon 8 Gen 3, który może pochwalić się 32-procentowym wzrostem wydajności. By jeszcze ułatwić pracę na smartfonie, Xiaomi 14 wyposażono też w funkcje AI. 

Designerski smartfon Xiaomi 14 (Fot. Materiały prasowe)

Jako że fotografia opiera się na poszukiwaniu piękna, przedmiot, który pozwala nam tworzyć zdjęcia, też powinien spełniać wymogi estetyczne. Smartfon zbudowano na ramie strukturalnej z pojedynczego bloku aluminium Xiaomi Guardian Structure. Smartfon Xiaomi 14 wyróżnia się smukłą formą z ultrawąską ramką dookoła wyświetlacza i intrygującą kolorystyką. Model ten jest dostępny w trzech kolorach obudowy: Black, White i Jade Green. Wystarczy wybrać jeden z nich, wziąć smartfona do ręki i rozpocząć przygodę z fotografią, sztuką podążania za światłem.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij