Znaleziono 0 artykułów
02.05.2024

Deweloper Yareal Polska ogłasza konkurs na projekt rzeźby

02.05.2024
Deweloper Yareal Polska ogłasza konkurs na projekt rzeźby (Fot. Materiały prasowe)

Przed budynkiem biurowym LIXA E w Warszawie ma stanąć rzeźba. Do stworzenia jej projektu Yareal Polska zaprasza studentów i absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Deweloper Yareal Polska ogłasza konkurs we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Najnowsza inicjatywa ma na celu tworzenie więzi pomiędzy architekturą a sztuką. To świeże spojrzenie na przestrzeń publiczną.

Deweloper Yareal Polska ogłasza konkurs na projekt rzeźby (Fot. Materiały prasowe)

W konkursie mogą wziąć udział studenci Pracowni Obrazowania dla Mediów oraz absolwenci Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zadaniem jest stworzenie wielkoformatowej rzeźby plenerowej zaprojektowanej specjalnie dla przestrzeni architektonicznej kampusu LIXA – największej realizacji biurowej w historii Yareal Polska. Jednym z elementów wyróżniających LIXA jest koncept City Gardens. Tworzy on zupełnie nową tkankę miejską oraz wyjątkową, publiczną przestrzeń, która otwarta jest zarówno na pracowników biur, jak i lokalną społeczność. Rzeźba powinna być elementem komponującym się z zastanym otoczeniem oraz stanowić integralną część krajobrazu.

– To wyjątkowa okazja dla studentów do zaprezentowania swojego potencjału oraz istotny krok w kierunku tworzenia inspirujących i nowatorskich przestrzeni miejskich. Poprzez tę inicjatywę chcemy wyrazić nasze zaangażowanie w rozwój kulturalny oraz artystyczny miasta i jego otoczenia – mówi Jacek Zengteler, prezes Yareal Polska.

Studenci mogą zgłaszać swoje prace do 27 maja 2024 r., a wyniki poznamy na początku czerwca. Po zakończeniu konkursu na terenie warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa, podczas której będzie można obejrzeć zgłaszane projekty.

Wiktoria Melaniuk
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Deweloper Yareal Polska ogłasza konkurs na projekt rzeźby
Proszę czekać..
Zamknij