Znaleziono 0 artykułów
22.04.2023

Pełna objętości fryzura curve cut najmodniejszym cięciem 2023 roku

22.04.2023
(Fot. Instagram @lucyhale)

Dłuższa, delikatniejsza, łatwiejsza do wystylizowania – fryzura curve cut, modna w 2023 roku, to subtelniejsza wersja kultowego uczesania na Rachel z „Przyjaciół” z lat 90. XX wieku.

Jedną z najbardziej kultowych fryzur w historii jest słynne uczesanie Jennifer Aniston, które prezentowała w popularnym sitcomie „Przyjaciele” z lat 90. XX wieku. Fryzjerski hit tego sezonu jest co prawda inspirowany tamtą fryzurą, ale to dłuższa, łatwiejsza do stylizowania i bardziej miękka wersja. 

Fryzura typu curve cut – znana również jako fryzura w kształcie litery „C” – charakteryzuje się miękkimi liniami i stopniowaną teksturą, która pasuje do większości kształtów twarzy. Kosmyki są dłuższe i swobodnie opadają wokół twarzy, ale stylizowane są tak, aby wywijały się do wewnątrz, podkreślając kształt twarzy, a w szczególności linię szczęki i kości policzkowe. 

curve cut eksperymentowała już Hailey Bieber. To uniwersalne cięcie nie wymaga zbyt wielu zabiegów stylizacyjnych – wystarczy wysuszyć włosy na suszarce lub zrobić fryzurę w stylu lat 90. XX wieku przy użyciu okrągłej szczotki, aby nadać kosmykom objętości. 

To doskonała fryzura o średniej długości, pasująca do większości typów włosów i kształtów twarzy. Jeśli nie lubisz geometrycznych uczesań, a wolisz te subtelne i naturalne, wypróbuj curve cut.

Artykuł ukazał się oryginalnie na vogue.it

Veronica Cristino
Proszę czekać..
Zamknij