Znaleziono 0 artykułów
22.05.2021

Najlepsze fryzury dla falowanych włosów

22.05.2021
Léa Seydoux / Fot. Jonathan Daniel Pryce

Zaletą wszechstronnych fal jest to, że dodają objętości większości fryzur – wyjaśnia fryzjer George Northwood, który strzyże Rosie Huntington-Whiteley i Alexę Chung, polecając strzyżenie na boba i loba.

Strzyżenie falowanych włosów

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na długie włosy, czy boba, zaletą fal jest to, że dodają strukturę do cięcia. Northwood poleca warstwowe boby jak u Alexy Chung albo dłuższe fryzury z cieniowaniem. – Fale można ciąć tak, by zachęcić je do skrętu – mówi.

Georgia Fowler / Fot. Getty Images

Czy są fryzury, których należy unikać?

Northwood radzi ostrożnie podchodzić do naprawdę krótkich fryzur. – Włosy mogą szybko odrosnąć, więc radzę wziąć to pod uwagę przed strzyżeniem – mówi.

Jak pielęgnować falowane włosy?

Upewnij się, że używasz wzmacniających szamponów i odżywek (np. szampon i odżywka Shu Uemura Art of Hair Ultimate Reset). Zwracaj też uwagę na to, jak czeszesz włosy. Rozczesywanie mokrych włosów może uszkodzić naturalne fale. Szczotka Go Green Mini Detangler minimalizuje łamanie włosów.

Paloma Elsesser / Fot. Getty Images

Jak stylizować fale?

Celem jest podkreślenie każdej fali przy jednoczesnym pozbyciu się puszenia. Northwood poleca krem do stylizacji, np. Undone od George Northwood Moisturising Cream lub serum przeciwdziałające puszeniu się włosów. – Czasami warto nałożyć produkt i pozostawić do naturalnego wyschnięcia – radzi. Po umyciu należy delikatnie odcisnąć nadmiar wody w ręcznik i nałożyć produkt na włosy, a następnie pozostawić je do wyschnięcia. Warto też zaprzyjaźnić się z lokówką lub prostownicą. Użyj ich, aby uzyskać efekt potarganych fal lub mocniejszego skrętu.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij