Znaleziono 0 artykułów
21.01.2022

George Trochopoulos: Nowy, ulubiony projektant Duy Lipy

21.01.2022
Deba Hekmat w kreacji Georgiosa Trochopoulosa / Fot. Getty Images

Chociaż George Trochopoulos dopiero niedawno otworzył swoją markę, jego kreacje noszone są przez największe gwiazdy. Chodzi o to, aby seksowność stała się wyrafinowana i przemyślana – mówi 20-letni projektant o przesłaniu swojej marki. – Chcę, aby moje ubrania dodawały ludziom siły.

Trochopoulos mocno rozpoczął rok, gdy Dua Lipa zamieściła na Instagramie zdjęcie w jednej z jego charakterystycznych, ledwo zakrywających cokolwiek, złożonych z pasków materiału sukienek mini. Ale nie jest to dla niego pierwsza sytuacja, w której wspiera gwiazdę. W 2021 roku jego prace przyciągnęły uwagę stylisty Jareda Ellnera, który zamówił u greckiego projektanta całą stylizację dla Emmy Chamberlain, gwiazdy YouTube’a. Trochopoulos ubierał już Miley Cyrus, Kendall Jenner i muzyczkę Lilah. – Wydaje mi się bardzo dziwne, że nagle zaczęto zwracać na mnie tak dużą uwagę – mówi projektant o wzroście swojej popularności. – Ale zostałem zauważony we wspaniały sposób i uwielbiam współpracować z innymi twórcami przy niestandardowych projektach.

Urodzony i wychowany w greckim mieście Weria projektant pozostaje pod silnym wpływem najbardziej dynamicznych kobiet w historii jego rodzinnego kraju, takich jak minister kultury Grecji w latach 80. Melina Mercouri i aktorka Maro Kontou. Trochopoulos podziwia nie tyle ich osobisty styl, co inteligencję, jaką się wykazywały, ich umiejętność skutecznego poruszania się w zdominowanych przez mężczyzn przestrzeniach.

Dorastanie w Grecji jako osoba queer nie było jednak dla Trochopoulosa łatwe; przeniósł się do Londynu, aby stać się częścią tętniącej życiem społeczności twórczej tego miasta. – Pamiętam, gdy zobaczyłem prace Charlesa Jeffreya i Matty'ego Bovana, pomyślałem: to jest energia, którą kocham, chcę być częścią tego świata – wyjaśnia. – Tego rodzaju rzeczy nigdy nie zostałyby zaakceptowane tam, gdzie dorastałem, w środowisku tak konserwatywnym, że musiałem się stamtąd wyprowadzić.

Mimo że wciąż jest na trzecim roku studiów w London College of Fashion, projektant dzianin już zaczyna działać jak rozwinięta marka. Pracując z małym zespołem, Trochopoulos planuje wypuścić własną pierwszą kolekcję na London Fashion Week w lutym, przedstawi ją na pokazie (oczywiście z zachowaniem pandemicznych ograniczeń). – Uwielbiam moje pasiaste sukienki z całą ich seksownością, ale chcę też pokazać swoje umiejętności, prezentując inne modele, faktury i kroje. Niewątpliwie przyszłość dla Trochopoulosa rysuje się w jasnych barwach, a my z podekscytowaniem czekamy na to, co jeszcze pokaże.

Artykuł w oryginale ukazał się na Vogue.co.uk.

Alex Kessler
Proszę czekać..
Zamknij