Znaleziono 0 artykułów
03.01.2022

Jak nosić pióra niezależnie od wieku?

03.01.2022
Fot.  DAVID M. BENETT/Instagram/ROB LATOUR/SHUTTERSTOCK

Pióra, tak jak cekiny, pojawiają się w ponadczasowych, klasycznych stylizacjach, którym dodają zalotności. W tym sezonie ubrania z pierzastymi wykończeniami noszą Sienna Miller, Olivia Colman, Jared Leto.

W tym roku pióra nabierają zupełnie nowego znaczenia. W tegorocznym sezonie świątecznym będziemy nosić je raczej w postaci subtelnych akcentów przy wykończeniu rękawów, a nie w sposób ekstrawagancki czy rzucający się w oczy. Pluszowe mankiety, zwracające uwagę na błyszczący manicure, to idealne imprezowe rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy przejmować się doborem zbyt dużej liczby dodatków. 

Sienna Miller w stylizacji Gucci. Fot. DAVID M. BENETT

Jedną z miłośniczek pierzastych wykończeń jest Sienna Miller. Ikona stylu boho, która ostatnio zmieniła fryzurę i postawiła na zmierzwiony bob, pojawiła się ostatnio na czerwonym dywanie w klasycznym garniturze Gucci z mankietami ozdobionymi burzą czarnych piór. Wzbogacenie jasnoróżowego zestawu frywolnymi rękawami dodało stylizacji nonszalancji, a jednocześnie pozwoliło uniknąć przesadzonego efektu. Tydzień wcześniej na podobny garnitur Gucci postawił Jared Leto. Z rękawów jego białej marynarki zwisały kępki różowych piór.

Jared Leto w stylizacji Gucci, Fot. ROB LATOUR/SHUTTERSTOCK

Słynąca z zamiłowania do elegancji Olivia Colman również nie stroni w stylizacjach od pierzastych elementów. Ostatnio zaprezentowała się w czarnym kombinezonie od Eliego Saaba – projektanta, która od zawsze wplata pióra w swoje kolekcje haute couture i ready-to-wear. Colman pokazała tym samym, jak łatwo wzbogacić jednokolorowy look. Gwiazda „Sukcesji” J. Smith-Cameron poszła tym samym tropem i zadała szyku w czarnej piżamie Sleeper.

J S Cameron Fot. CATPOPE22/INSTAGRAM

Jak widać, pióra wyglądają niesamowicie uwodzicielsko niezależnie od wieku. Przywodzą na myśl elegancję starego Hollywood (przypomnijmy sobie Marilyn Monroe w latach 50. czy Audrey Hepburn w roli Elizy Doolittle w „My Fair Lady” w latach 60.). Powrót piór do łask oznacza, że to trend, który nigdy się nie starzeje. Są jak rodzeństwo cekinów – ponadczasowa klasyka z zalotnym sznytem.

Olivia Colman, Fot. ANTHONY HARVEY/SHUTTERSTOCK

Ich delikatne wplatanie w stroje w postaci ozdobnych rękawów może świadczyć o tym, że zostaną z nami na dłużej. Co więcej, w razie zniszczenia łatwiej jest je naprawić niż w przypadku całej sukienki pokrytej piórami. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić, czy dana marka przestrzega etycznych standardów, takich jak na przykład certyfikat RDS (Responsible Down Standard), i czy ubrania wykonane są z dobrej jakości materiałów.

Oryginalny tekst ukazał się na stronie Vogue.co.uk.

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij