Znaleziono 0 artykułów
22.01.2024

Kabaretki w stylu lat 50. powracają do łask w 2024 roku

22.01.2024
(Fot. Getty Images)

Rajstopy we wzory to nie wszystko. Do łask powracają kabaretki. Szeroki wybór kabaretek znajdziemy nawet w kolekcjach domów mody. A jak je nosić, pokazują gwiazdy.

Trudno wyobrazić sobie kobiecą szafę bez rajstop, także tych kolorowych, które przeżywają ostatnio renesans. Na szczególną uwagę zasługują także seksowne pończochy kabaretki. Ten seksowny element garderoby z lat 50. XX wieku spodobał się współczesnym it-girls.

Klasyczne kabaretki nosiły na początku XX wieku tancerki burleski

Kabaretki pojawiły się w świecie mody na początku XX wieku jako element stroju tancerzy burleski. Początkowo projektowane były głównie jako kabaretki transparentne, aby nie odwracać uwagi od efektownych stylizacji artystów. Dopiero w latach 50. XX wieku zaczęły odchodzić od swojej pierwotnej funkcji, stając się erotycznym aspektem kobiecego wizerunku, a nawet elementem stylu glamour wylansowanym na ekranie hollywoodzkiego kina. Ikony popkultury, takie jak Marilyn Monroe, Sophia Loren czy Brigitte Bardot, uczyniły kabaretki swoim znakiem rozpoznawczym.

Marilyn Monroe (Fot. Getty Images)

Rajstopy kabaretki z oczkami pasowały do mini w latach 60.

W 1962 roku Mary Quant spopularyzowała spódniczki mini, do których pasowały eleganckie kabaretki. W latach 80. XX wieku rajstopy lansowała Madonna, poczynając od występów na scenie, po teledysk „Material Girl”.

Modne kabaretki damskie pojawiły się na pokazie Victorii Beckham

Victoria Beckham jesień-zima 2023-2024 (Fot. Spotlight. Launchmetrics)

Wiele lat później pończochy kabaretki znów powróciły do łask. Nic dziwnego, skoro w trendach króluje naked dressktóra podobnie jak kabaretki, odważnie odsłania ciało. To właśnie dzięki niej rajstopy powróciły do łask, goszcząc nie tylko na ulicach, lecz także na wybiegach u Maison Margiela, Moschino, a nawet u Victorii Beckham. Brytyjska projektantka prywatnie uwielbia nosić eleganckie suknie, które z chęcią uzupełnia właśnie kabaretkami w przeróżnych odsłonach, wynosząc tym samym swoje stylizacje na zupełnie inny poziom.

Maison Margiela jesień-zima 2023-2024 (Fot. Spotlight. Launchmetrics)

Modelki noszą kabaretki awangardowe, nie tylko czarne kabaretki

Podobne podejście do rajstop i pończoch mają także Isabela Rangel Grutman, Lorena Rae czy Nadine Leopold. Modelki często uzupełniają swoje looki właśnie o szykowne kabaretki i to nie tylko te w klasycznej, czarnej wersji. Z chęcią sięgają także po nieco bardziej awangardowe rozwiązania, np. rajstopy z dużymi oczkami w śnieżnobiałej wersji.

Chrissy Teigen modne rajstopy nosi do stylizacji no pants

(Fot. Getty Images)

Miłośniczką kabaretek jest także Chrissy Teigen. Modelka do stylizacji bez spodni wybrała właśnie stylowe kabaretki z małymi oczkami. Całość uzupełniła szykownymi dodatkami w postaci eleganckiej koszuli i wyrafinowanych sandałów na obcasie.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Jessica Scemama
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Kabaretki w stylu lat 50. powracają do łask w 2024 roku
Proszę czekać..
Zamknij