Znaleziono 0 artykułów
07.01.2022

Kanye West, Gap i Balenciaga we wspólnym projekcie

07.01.2022
Fot. Mert and Marcus; Willy Vanderperre

Jesteście na to gotowi? Znajomi i współpracownicy Ye i Demna, którzy do niedawna używali pełnych imion i nazwisk Kanye West i Demna Gvasalia, łączą siły w projekcie dla marki Gap. – Właśnie spełnia się wizja współpracy z Gapem i Demną, dyrektorem kreatywnym Balenciagi, by stworzyć niesamowity produkt, który będzie dostępnego dla każdego – powiedział Ye w amerykańskim „Vogue’u”.

Kolekcja jest zwieńczeniem współpracy sławnego rapera i najgorętszej marki modowej na świecie wraz z amerykańskim gigantem sprzedaży Gap. W lipcu zeszłego roku debiutancka kolekcja couture Demny dla Balenciagi została uznana za wielki sukces. Jego kontynuacją była współpraca przy jednym z epizodów „Simpsonów”, zakończona premierą na czerwonym dywanie w Paryżu. Ye z kolei w 2020 roku podpisał ogromny, 10-letni kontrakt z Gapem. Chociaż na razie światło dzienne ujrzało tylko kilka projektów, to od razu przyciągnęły one uwagę. Kiedy zeszłego lata do sprzedaży w cenie 200 dolarów trafiła kurtka Round Jacket, wyprzedała się momentalnie. Obecnie w sklepie Goat.com jest dostępna czerwona wersja kurtki za 7800 dolarów.

Kolaboracje stały się wspólnym językiem świata mody, choćby pokaz Fendi i Versace – Fendace czy jesienna współpraca Balenciagi i Gucci. Ale Ye i Demna widzą to inaczej. Oficjalna nazwa projektu to Yeezy Gap Engineered by Balenciaga.

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tej współpracy, to już wkrótce usłyszycie. Umówmy się, Balenciaga w cenach Gapa! Demna wyjaśnia: – To zupełnie inne wyzwanie. Zawsze doceniałem masową dostępność Gapa. Podzielam ich wrażliwość artystyczną. Ten projekt pozwolił mi połączyć siły [z Ye] i stworzyć modę dostępną dla każdego.

Ye i Demna od dawna mają podobną artystyczną wrażliwość. – Na naszą estetykę składają się miejski minimalizm i poezja, ale także pragnienie przekraczania granic – mówi Demna. Przez ostatnie miesiące obaj kładli podwaliny pod „Enigineered by”. Demna stworzył scenografie do ostatnich występów Ye w Atlancie i Chicago oraz zaprojektował T-shirt sprzedawany podczas jego eventów. Ye stał się największym fanem Balenciagi. Sześć dni temu widziano go w butiku marki w Miami z ogromnymi torbami.

Fot. Courtesy of Yeezy Gap

Pierwszy drop Yeezy Gap Engineered by Balenciaga przewidywany jest na czerwiec, a kolejny na drugą część roku. I kto wie, może za jakiś czas będzie następny? – Znam niewiele osób, szczególnie takich jak Ye, które tak dobrze rozumieją moją pracę. Dzięki niemu wyszedłem ze swojej strefy komfortu i chcę być lepszym projektantem. Gdy współpracujemy, ego zostawiamy za drzwiami. Istnieje wtedy tylko wspólne dążenie do rozwoju i stworzenia czegoś nowatorskiego i wspaniałego – mówi Demna.

Artykuł oryginalnie ukazał sięna Vogue.co.uk.

Nicole Phelps
Proszę czekać..
Zamknij