Znaleziono 0 artykułów
05.02.2024

„U króla Karola III zdiagnozowano nowotwór”, informuje Pałac Buckingham

05.02.2024
Książę Karol w 2021 roku (Fot. Getty Images)

Po planowanej operacji księżnej Kate kolejny członek rodziny królewskiej zmaga się z problemami zdrowotnymi. W oficjalnym oświadczeniu Pałac Buckingham ogłosił, że u króla Karola III zdiagnozowano nowotwór. Monarcha przechodzi aktualnie leczenie i zamierza wrócić do pełnienia swoich obowiązków tak szybko, jak to będzie możliwe.

Nie sprecyzowano, o jakiego rodzaju raka chodzi, ani w którym znajduje się stadium. Informację podano kilka tygodni po tym, jak rodzina królewska potwierdziła, że monarcha Karol III poddał się leczeniu w związku z powiększoną prostatą: – Podczas ostatniego zabiegu w szpitalu w związku z łagodnym powiększeniem prostaty został zauważony inny problem. Przeprowadzona diagnostyka potwierdziła, że to nowotwór – czytamy w oświadczeniu.

Pałac Buckingham: Król Karol III powróci do pełnienia obowiązków tak szybko, jak będzie to możliwe

Potwierdzono także, że król poddawany jest aktualnie regularnym zabiegom. W tym czasie nie będzie wykonywał publicznych obowiązków, jednak w dalszym ciągu będzie zajmował się pracą biurową: – Król jest optymistycznie nastawiony do leczenia i z chęcią wróci do pełnienia obowiązków, jak tylko będzie to możliwe – twierdzi Pałac Buckingham. – Król zdecydował się podzielić diagnozą, żeby uniknąć spekulacji. Myśli, że pomoże to społeczeństwu lepiej zrozumieć to, przez co przechodzą osoby, które mierzą się z podobną diagnozą.

Księżna Walii jest w trakcie rekonwalescencji po planowanej operacji

Rodzina królewska w ostatnim czasie zmaga się z serią problemów zdrowotnych. Księżna Walii jest obecnie w trakcie rekonwalescencji po planowanej wcześniej operacji jamy brzusznej (po zabiegu spędziła 13 dni w szpitalu). Mimo że wróciła do domu w zeszłym tygodniu, do pełnienia publicznych obowiązków królewskich powróci dopiero po Wielkanocy. – Księżna i książę Walii wraz z rodziną są wdzięczni za setki ciepłych słów, które otrzymali z całego świata – czytamy w oświadczeniu Pałacu Kensington z 29 stycznia 2024 roku.

Inni członkowie rodziny królewskiej wezmą na siebie więcej obowiązków

Choroby dwóch najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych członków rodziny królewskiej to zdecydowanie trudny czas dla wszystkich Windsorów. Ich głównym zadaniem jest przecież reprezentowanie Wielkiej Brytanii wobec poddanych. W międzyczasie zapewne inni krewni, w tym księżniczka Anna, jak również książę i księżna Edynburgu wezmą na siebie część obowiązków.

Materiał w oryginale ukazał się na Vogue.com

Elise Taylor
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. „U króla Karola III zdiagnozowano nowotwór”, informuje Pałac Buckingham
Proszę czekać..
Zamknij