Znaleziono 0 artykułów
13.10.2021

Księżniczka Karolina w siwych włosach

13.10.2021
Fot. Getty Images

Księżniczka Karolina Hanowerska, obok Andie MacDowell, zachwyciła, prezentując siwe włosy. Oto jej sposób na fryzurę – najbardziej stylowy z możliwych.

Na pewno wciąż myślicie o nieziemskiej stylizacji Andie MacDowell, która na czerwonym dywanie w Cannes pojawiła się z chmurą srebrnych loków – podczas tego festiwalu pełnego blasku mogła przyćmić nawet diamenty. Ale mógł umknąć waszej uwadze fakt, że w oddalonym o niecałe dwie godziny drogi Monte Carlo inna influencerka i propagatorka srebrzystego koloru demonstrowała równie elegancki sposób na siwiznę. Księżniczka Hanoweru Karolina, której włosy w zeszłym roku zaczęły niepostrzeżenie zmieniać kolor z czekoladowego brązu na szarość, wyglądała promiennie podczas letniego koncertu Czerwonego Krzyża. Jej elegancki bob w szpakowatym odcieniu, z włosami założonymi za uszy, odsłaniał proste perłowe kolczyki.

Fot. Getty Images

Córka Grace Kelly, która w wieku 64 lat wciąż ma słynną klasę swojej matki, zwróciła na siebie uwagę również na początku miesiąca, podczas zawodów skoków przez przeszkody Grand Prix de Prince. Ubrana w biały kombinezon marki Halston, z długim szarym bobem ocierającym się o ramiona, księżniczka Karolina rywalizowała pod względem stylu ze swoją córką, Charlotte Casiraghi, ubraną w Chanel.

Fryzura księżniczki Karoliny to idealny przykład, jak stopniowo zmieniać kolor włosów na siwy

Rok 2020 dużo zmienił w postrzeganiu siwych włosów. Wiele osób nie miało innego wyjścia, jak – z powodu ograniczonego dostępu do salonów – zaakceptować siwiznę. Pod licznymi względami wyszło to na dobre. Duża liczba kobiet rezerwuje teraz wizyty u fryzjera, żeby zamiast ukrywać szarość, która pojawiła się podczas lockdownu, wzmocnić ją. W 2021 roku dziennikarka pisząca o urodzie, Sali Hughes, aktorki Tracee Ellis Ross i Sarah Jessica Parker oraz – oczywiście – wspomniana MacDowell, dołączyły do trendu i wyglądają jeszcze bardziej zjawiskowo niż wcześniej.

Fot. Getty Images

Stylizacja księżniczki Karoliny to idealny przykład, jak stopniowo zmieniać kolor na siwy. – Jeśli przechodzisz na siwe włosy, pierwszym krokiem jest celowe pozostawienie odrobiny siwizny wokół linii włosów, aby zaczęła rozbijać surowy odrost – powiedział „Vogue'owi” kolorysta Josh Wood. – Aby przełamać widoczną linię odrostu, dobrym pomysłem może być też wprowadzenie kilku jaśniejszych pasm lub balejażu – dodał.

Na co jeszcze czekacie?

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij