Znaleziono 0 artykułów
04.09.2022

Loafersy: Ulubione buty Katie Holmes

04.09.2022
(Fot. East News)

Spośród wszystkich ikon stylu Katie Holmes jest najlepszą reprezentantką codziennej, casualowej elegancji. Jej stylizacje, które łączą luz z klasą, to niewyczerpane źródło modowych inspiracji. Ich stałym elementem, kolejny już rok, jest ten sam model butów: loafersy Gucci.

Jak Katie Holmes udaje się zachwycać stylizacjami jedna po drugiej? Sukces aktorki opiera się na kilku prostych zasadach. Pierwsza to traktowanie jakości ubrań jako priorytetu, a druga – skompletowanie garderoby z klasycznych elementów, ale z modowym twistem.

(Fot. East News)

Nie jest tajemnicą, że gwiazda kocha eleganckie swetry Khaite i wygodne klapki Birkenstock, jednak jest jeszcze jeden element garderoby, który spaja jej nonszalanckie stylizacje w całość. To loafersy Gucci.

Nic specjalnie ekstrawaganckiego czy nowego, loafersy były pierwszym modelem marki zaprojektowanym przez Aldo Gucciego, syna Guccio Gucciego, na początku lat 50. To eleganckie, ponadczasowe buty, na górze których znajduje się charakterystyczna złota klamerka przypominająca końskie wędzidło. Oryginalny projekt z czasem przerodził się w nowoczesną wersję – smukły model Jordaan. Nazwa ta została zaczerpnięta od artystycznej dzielnicy Amsterdamu.

(Fot. East News)

Holmes jest tak dużą fanką tych niezawodnych butów, że – o ile jesteśmy w stanie stwierdzić – ma je w dwóch modelach i w dwóch kolorach: zabudowany model Gucci Jordaan w kolorze czarnym oraz hybrydowy model z motywem wędzidła w kolorze białym, który można zamienić na wygodne mule.

Loafersy to buty, które może łączyć z niemalże każdą stylizacją. Pasują do biura – są eleganckim i sprzyjającym podróżom komunikacją miejską wyborem od poniedziałku do piątku. Będą też idealne na weekend – potrafią w minutę zamienić każdy casualowy look w mistrzostwo nonszalanckiej elegancji. Holmes łączy swoje Jordaany z mnóstwem ubrań, od postrzępionych dżinsowych szortów przez spodnie w kratę po bawełnianą parę z podwiniętymi nogawkami w kolorze khaki. I udowadnia, że inwestycje w doskonałe rzemiosło zawsze się opłacają.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Alexis Bennett
Proszę czekać..
Zamknij