Znaleziono 0 artykułów
06.08.2020

Michelle Obama: Mam łagodną depresję

06.08.2020
(Fot. Jack Taylor/Getty Images)

Michelle Obama ruszyła z autorskim podcastem na Spotify. W drugim odcinku z gościnnym udziałem Michele Norris poruszyła temat zmagań z łagodną depresją.

W pierwszym odcinku „The Michelle Obama Podcast” była Pierwsza Dama rozmawiała z prezydentem Barackiem Obamą o ich związku. W drugiej odsłonie podcastu z udziałem dziennikarki Michele Norris porusza temat wpływu pandemii na zdrowie psychiczne. – Wiem, że zmagam się z łagodną formą depresji. Nie tylko z powodu kwarantanny, ale także przez zamieszki na tle rasowym i hipokryzję obecnego rządu – mówiła.

Obama obecnie pracuje nad tym, jak być mniej krytyczną wobec samej siebie. – Przeszłam przez emocjonalne góry i dołki. Tak jak inni nie czułam się sobą. Przez tydzień musiałam poddać się temu uczuciu i nie być tak wymagającą wobec siebie – dodała. Opowiedziała także o nieprzespanych nocach. Podzieliła się tym, jak razem z Barackiem spędzają czas pandemii z córkami, 22-letnią Malią i 19-letnią Sashą. Obama nadal przestrzega codziennej rutyny – tej samej, którą praktykowała, mieszkając w Białym Domu. W ramach stałego planu dnia codziennie o 17 cała rodzina Obamów robi coś razem – gra w planszówki albo układa puzzle.

Była Pierwsza Dama przyznała, że pomimo depresji myśli o tym, jacy powinniśmy być w nowym porządku świata. W typowo optymistycznym dla siebie duchu, zachęciła słuchaczy do działania.

Materiał pierwotnie ukazał się na stronie brytyjskiej edycji "Vogue'a": vogue.co.uk

Hayley Maitland
Proszę czekać..
Zamknij