Znaleziono 0 artykułów
01.11.2021

Najbardziej stylowe seriale

01.11.2021
Fot. HBO

Choć serial „Sukcesja” jest pełen błyskotliwych dialogów, interesujących postaci i wszechobecnego napięcia – nie są to jedyne powody, dla których fani nie mogą doczekać się jego powrotu na ekrany. Dużą zasługę ma w tym też szykowna garderoba głównej bohaterki Shiv Roy. Spodnie z wysokim stanem i  kaszmirowe golfy czarują prawie równie dobrze, jak sama historia. Trzeci sezon obiecuje jeszcze więcej modowego luksusu, który podkręci drogą, choć jednolitą garderobę Shiv inspirowaną męskim stylem.

Jeśli masz problem z powrotem do biura, może szykowny bob w stylu byłej pani prezes lub nowe propozycje od Max Mary i The Row wzbudzą twój entuzjazm do eksperymentów z modą w pracy. Dowiedz się więcej o „Sukcesji” i 10 wybranych przez „Vogue’a” najbardziej stylowych serialach, które przedstawiamy poniżej. Oglądaj teraz, zakupy później!

And Just Like That

Fot. HBO

Drzwi do powszechnie kochanej i bez końca poddawanej analizie szafy Carrie Bradshaw zostały w końcu ponownie otwarte, dzięki nowemu sezonowi „Seksu w wielkim mieście”, kontynuacji przygód Carrie – „And Just Like That”. Sarah Jessica Parker w swoich platformach Melody Celine – zamienniku na miarę XXI w. jej już kultowych szpilek od Manolo – zaczęła rozbudzać emocje fanów serii relacją zza kulis nowego sezonu. Możemy spodziewać się też reinterpretacji „naked dress” od Normy Kamali, powrotu teatralnych fascynatorów i wywołujących pożądanie perełek vintage od Fendi.

Emily w Paryżu

Fot. Netflix

Czy jest to realistyczna sytuacja, gdy garderoba przeciętnego szefa marketingu pęka w szwach od chanelek i louboutinów? Non. Czy stylizacyjne wybory bohaterów są rozsądne? Non. Jednak, czy zanim surowo go ocenimy, powinniśmy pamiętać, że jest to lekki serial sprzedający paryską fantazję, pełną bagietek, beretów i przystojnych Francuzów? Qui!

The Crown

Fot. Netflix

Na początku „The Crown” zaprezentowało widzom Vanessę Kirby jako delikatną, zbuntowaną i szykowną księżniczkę Małgorzatę, której garderoba, pełna jedwabnych szali, cygaretek i okularów typu cat-eye, grała niemal pierwszoplanową rolę obok samej Vanessy. Następnie pojawiła się Emma Corrin (wtedy stawiająca swoje pierwsze kroki w świecie mody, teraz ulubienica projektantów,) obsadzona w roli królowej serc i ikony stylu Diany Spencer. Od sukni ślubnej Emanuel po kreacje imitujące te ze słynnej podróży  Diany po Australii, wszystkie stylizacje z „The Crown” to wizualna uczta.

Sukcesja

Fot. HBO

Shiv Roy oficjalnie zasłużyła na honorowe miejsce pośród kobiet, których znakiem rozpoznawczym jest garnitur. Od czasów Claire Underwood z „House od Cards” i słynącej ze swojego uwielbienia dla Prady Olivii Pope ze „Skandalu” nie mieliśmy wielu ekranowych wielbicielek luksusowego krawiectwa i power-suit, aż do teraz. Kostiumografka Michelle Maltland opisała garderobę Shiv, pełną ubrań od The Row i Stelli McCartney, jako zbroję bohaterki. Cóż, w takiej rodzinie każdemu by się ona przydała.

Obsesja Eve

Fot. BBC

W pierwszym sezonie połączenie zabójczyni o niewinnej twarzy aniołka z warstwami różowego tiulu od Molly Goddard przeszło do historii i stało się klasykiem wśród modowych momentów w filmach. I choć drugi sezon nie podołał pod względem scenariusza, to garderoba Jodie Comer, z elementami takimi jak różowy top od Rosie Assoulin i biżuteria vintage Lacroix, zrekompensowała te braki.

Proces Christine Keeler

Fot. BBC

Przed wypuszczeniem na ekrany adaptacji BBC, tzw. afera Profumo została opisana jako odpowiedź Brytyjczyków na skandal Clinton-Lewinsky. Projektantka kostiumów Pam Downe, stojąca za niesamowicie realistycznymi kostiumami nawiązującymi do lat 60., zwróciła szczególną uwagę na to, jak Christine Keeler (grana przez Sophie Cookson) porusza się między różnymi światami. Christine pojawia się w krótkich sukieneczkach, płaszczach przywołujących ducha swingu i z nienagannie zrobioną eyelinerem kreską. Kiedy indziej imprezuje z wyższą klasą lub stołuje się ze swoją koleżanką Maddy Rice-Davies (graną przez Ellie Bamber, wiecznie w ołówkowych spódnicach i sztucznych rzęsach) w restauracjach na Mayfair, by wieczorem znowu zmienić środowisko i w odsłaniającej ramiona kreacji wyjść do baru na niezobowiązującego drinka na Notting Hill – bo tam, na koniec dnia, bohaterka czuje się najbardziej swobodnie.

The Fall

Fot. Netflix

Jedynym, co przykuwa uwagę bardziej niż mentalna rozgrywka między detektywem Stellą Gibson i seryjnym mordercą Paulem Spectorem w przerażającym thrillerze BBC, była kolekcja nieskazitelnych jedwabnych bluzek Gillian Anderson.

Mad Men

Fot. materiały prasowe

Od modnych drinków przez zasłonę z dymu papierosowego, „Mad Men” to klimatyczny serial, który przywołuje ducha Madison Avenue z lat 60., a robi to niesamowicie trafnie, dzięki wielkiej dbałości twórców o szczegóły – w aspekcie kostiumów również. Przygotuj się na modową bitwę między seksbombą Joan Holloway i typową amerykańską panią domu Betty Draper, gdyż jej inspirowane Grace Kelly kreacje aż się o to proszą.

Dziewczyny

Fot. HBO

Niezależnie, czy wcielała się w boho hipsterkę, beztroską Francuzkę czy po prostu balansowała na granicy dobrego smaku, garderoba Jessy dobrze spełnia swoją funkcję jako dystrakcja od tego, co (często niewybaczalne) padało z jej ust.

Wspaniała pani Maisel

Fot. materiały prasowe

Następna pozycja dla miłośników vintage. Donna Zakowska zdobyła nagrodę Costume Desiger Guild Awards za kostiumy do „Wspaniałej pani Maisel”. Starannie przeanalizowana garderoba Midge z końca lat 50. jest tak kolorowa, jak jej żarty. Na dodatek Midge uwielbia wyraziste akcesoria, co bardzo sobie cenimy.

Seks w wielkim mieście

Dokładnie tak, Carrie dostaje się już druga wzmianka. Choć minęło już 17 lat, odkąd nasza ulubiona telewizyjna singielka wkroczyła w rozdział „i żyli długo i szczęśliwie” u boku miłości życia i markowych toreb z zakupami – jej styl pozostaje tematem niekończących się po dziś dzień rozmów. Dzięki wielkiemu powrotowi mody z lat 90., stylizacje Carrie z pierwszych sezonów zyskały nowe życie i pomimo bolesnej porażki, jaką był „Seks w wielkim mieście 2”, fani niecierpliwie czekają na powrót Carrie na małe ekrany.

Kerry McDermott
Proszę czekać..
Zamknij