Znaleziono 0 artykułów
22.12.2022

Najbardziej zaskakujące informacje o „Holiday”

22.12.2022
(Fot. materiały prasowe)

Wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez „Holiday” z 2006 roku. Komedia romantyczna opowiada o dwóch zupełnie różnych kobietach, granych przez Cameron Diaz i Kate Winslet. Rozczarowane mężczyznami, na święta zamieniają się domami. Zdradzamy 7 najbardziej zaskakujących informacji o filmie.

Film „Holiday” w reżyserii Nancy Meyers po niemal 20 latach od premiery wciąż bawi i wzrusza. Ale nawet zagorzałe fanki komedii romantycznej nie wiedzą o nim wszystkiego. Oto 7 najbardziej zaskakujących informacji o filmie.

#1: Szyty na miarę gwiazd

Reżyserka Nancy Meyers dopasowała fabułę do czwórki aktorów. Było dla niej oczywiste, że Cameron Diaz, grająca hollywoodzką bizneswoman Amandę, zakocha się w angielskim wdowcu Grahamie (Jude Law) oraz że jego siostra, dziennikarka Iris (Kate Winslet), odnajdzie szczęście u boku kompozytora muzyki filmowej Milesa (Jack Black) w Los Angeles.

#2: Niezwykły wybór

Podczas gdy Cameron Diaz, Kate Winslet i Jude Law kojarzyli się już z komediami romantycznymi, udział Jacka Blacka zaskoczył widzów. Aktor, który wcześniej osiągał sukcesy głównie w rolach komediowych, przekonał Nancy Meyers występem w „Szkole rocka”. Podobno pomysł zagrania w komedii romantycznej na początku nieszczególnie przypadł mu do gustu. Ostatecznie nie chciał jednak przegapić szansy na pracę z gwiazdą „Titanica” Kate Winslet.

#3: Były w roli byłego

Rola byłego partnera bohaterki Winslet, Jaspera, przypadła Rufusowi Sewellowi. Winslet była z nim w krótkim związku przed wielkim sukcesem w „Titanicu”. Laureatka Oscara nie miała problemu z tą decyzją dotyczącą obsady. Wręcz przeciwnie. – Pozostaliśmy przyjaciółmi. Byłam zachwycona, że dostał tę rolę – mówiła na łamach „Irish Examiner”.

(Fot. materiały prasowe)

#4: Zamiana domów jak w „Holiday”

Ścieżki Iris i Amandy przecinają się, gdy ta druga szuka wakacyjnego domu po zerwaniu z niewiernym chłopakiem (Edward Burns). Na długo przed Airbnb Iris zamieszcza ofertę zamiany swojego romantycznego wiejskiego domu na HomeExchange.com. Platforma istniała i istnieje nadal. Niestety nie znajdziemy tam domów Iris i Amandy.

#5: Miejsce pracy zdobywcy Oscara

W scenografii „Holiday” zgadza się każdy najmniejszy szczegół. Imponującym tego przykładem jest miejsce pracy Milesa. Jego studio zostało urządzone na wzór studia niemieckiego kompozytora muzyki filmowej Hansa Zimmera. Zdobywca dwóch Oscarów („Gladiator”) skomponował również soundtrack do „Holiday”.

#6: Celebryci jako aktorzy drugoplanowi

Lindsay Lohan zadebiutowała w hollywoodzkim filmie „Nie ufajcie bliźniaczkom” w reżyserii Nancy Meyers. Twórczyni udało się zatrudnić Lohan oraz jej dobrego przyjaciela Jamesa Franco do epizodycznej roli w jednym z fikcyjnych trailerów Amandy. Inną występującą gościnnie gwiazdą był Dustin Hoffman. Podobno był akurat na planie, a jego występ to rezultat spontanicznej decyzji.

#7: Trudniej niż w „Aniołkach Charliego”?

Przed „Holiday” Cameron Diaz nagrała remake „Aniołków Charliego”. W wywiadzie wyznała: – Film „Holiday” był dużo bardziej wymagający fizycznie ze względu na biegi po zaśnieżonej wiejskiej drodze.

Redakcja Vogue.de
Proszę czekać..
Zamknij