Znaleziono 0 artykułów
26.04.2023

Królowa balu: Najlepsze stylizacje Madonny na MET Gali

26.04.2023
Najlepsze stylizacje Madonny z Met Gali / Getty Images

„Nigdy nie chodzi tylko o stylizację Madonny – chodzi o jej zaangażowanie. Ona naprawdę żyje każdym ze swoich wcieleń”, pisał Edward Enninful, redaktor naczelny brytyjskiego „Vogue’a”. Widać to wyraźnie nie tylko w twórczości królowej popu – kiedy stawała się angielską arystokratką, hiphopową diwą, znawczynią muzyki country, korpowojowniczką czy matką ziemią – ale przede wszystkim na czerwonym dywanie MET Gali, kiedy z oddaniem interpretuje jej motyw przewodni. Oto najczęściej komentowane z tych stylizacji.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

1/8 Madonna na MET Gali w 2018 r. w kreacji projektu Jeana-Paula Gaultiera

Na MET Gali w 2018 r. Madonna pojawiła się u boku Jeana-Paula Gaultiera, z którym od dawna współpracowała. Jej stylizacja czerpała z katolickich motywów – religii, która miała wpływ na jej wychowanie i muzykę. Gotycka suknia ozdobiona koroną z krzyży, czarnym welonem i różańcami nie była jednak jedynym lookiem gwiazdy tamtej nocy. Podczas występu niespodzianki Madonna zaśpiewała „Like a Prayer” i zrzuciła habit, pod którym miała białą suknię Jean-Paula Gaultiera z satynowym biustonoszem. Święta kontra grzesznica? Madonna pokazała oba te oblicza.

2/8 Madonna na MET Gali w 2017 r. w sukni Moschino

Najlepszą reakcją na suknię moro Moschino (z trenem z siatki maskującej) była reakcja Sarah Paulson, której wyraz twarzy na widok stroju gwiazdy stał się jednym z wielu memów z tamtej nocy. Nieświadoma tego, co dzieje się na drugim planie, Madonna, obwieszona biżuterią i z ręką w skórzanej rękawicy na biodrze, nadal pozowała w towarzystwie Jeremy’ego Scotta.

3/8 Madonna na MET Gali w 2016 r. w kreacji Givenchy projektu Riccarda Tisciego

Inspiracja stojąca za koronkową suknią Givenchy projektu Riccarda Tisciego z 2016 r.? Taśma kinezjologiczna, którą gwiazda nakleja podczas trasy koncertowej na swoje zmęczone mięśnie. Czarne paski owinięte wokół jej ramion, nóg i torsu nie wyniosły jednak występu Madonny na czerwonym dywanie na wyższy poziom.

4/8 Madonna na MET Gali w 2013 r. w kreacji projektu Riccarda Tisciego

Ubrana przez byłego dyrektora kreatywnego Givenchy i współprowadzącego MET Galę 2013 Riccarda Tisciego Madonna podkreśliła punkowy motyw taką liczbą ćwieków, jaką tylko można było przypiąć do jednej marynarki w kratę. – Chciałam zrobić coś swojego, nadać temu własny charakter – mówiła dziennikarzom na czerwonym dywanie Madonna w kabaretkach, za to bez spodni, po czym wspomniała o Sidzie Viciousie, Nancy Spungen „i całej tej epoce” jako swoich inspiracjach.

5/8 Madonna na MET Gali w 2011 r. w kreacji projektu Stelli McCartney

Na MET Gali, podczas której celebrowano twórczość Alexandra McQueena, Madonna dołączyła do Gwyneth Paltrow i Kate Hudson jako członkini fanklubu Stelli McCartney. W przeciwieństwie do swoich typowych wyborów na wydarzenie w Met (czytaj: entuzjastycznego podążania za motywem przewodnim), jej kreacja w 2011 r. była bardziej w stylu starego Hollywood niż teatralna. Niebieska jedwabna suknia ze srebrnymi gwiazdami zdobiącymi rękawy i tren była spójna z Madonną – aktorką, która większość 2011 r. spędziła, promując film „W.E. Królewski romans”, brytyjski historyczny melodramat napisany i wyreżyserowany przez nią samą.

6/8 Madonna na MET Gali w 2015 r. w sukni Moschino

Czerwony dywan na MET Gali 2015 być może zdominowała Rihanna w żółtej sukni od Guo Pei, ale Madonna w sukni Moschino też prezentowała się świetnie. Gwiazda, podobnie jak w Katy Perry, miała na sobie kreację z inspirowanej graffiti kolekcji na jesień-zimę 2015 Jeremy’ego Scotta, a jednym z pamiętnych momentów nocy był ten, kiedy projektant uklęknął, aby ucałować dłoń Madonny przed kamerami.

7/8 Madonna na MET Gali w 2009 r. w sukni projektu Marca Jacobsa

Stylizacja z 2009 r. to współpraca Madonny i Marca Jacobsa, który w tym czasie stał za sterami Louis Vuitton. Zaprojektowali oni nakrycie głowy, które mogłoby konkurować z tym, co nosi Sarah Jessica Parker, a do tego dołożyli parę lakierowanych skórzanych butów sięgających ud, charakterystyczne rękawiczki bez palców i biżuterię z religijnymi motywami.

8/8 Madonna na MET Gali w 1997 r. w sukni Versace

Za czasów, gdy impreza odbywała się bardziej we wnętrzach Metropolitan Museum of Art, a mniej na czerwonym dywanie na zewnątrz, Madonna miała na sobie kwiecistą suknię Versace i pelerynę z nadrukiem z motywami astrologicznymi. Brawa za limonkową torebkę na łańcuszku, która idealnie pasowała do MET Gali 2019.

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij