Znaleziono 0 artykułów
15.02.2024

Zendaya, Jennifer Lopez, Bad Bunny i Chris Hemsworth zostali współgospodarzami MET Gali 2024

15.02.2024
Fot. Getty Images

MET Gala, zwana „modowymi Oscarami”, już coraz bliżej. W oczekiwaniu na wieczór 6 maja, kiedy największe gwiazdy zaprezentują spektakularne kreacje na schodach nowojorskiego muzeum, poznajemy coraz więcej szczegółów tegorocznego wydarzenia. Właśnie ogłoszono, kto oprócz Anny Wintour, redaktorki naczelnej amerykańskiego „Vogue’a”, został współgospodarzem uroczystości.

MET Gala 2024, która odbędzie się w pierwszy poniedziałek maja, zbliża się wielkimi krokami. W tym roku wydarzenie to – często nazywane „modowymi Oscarami” – będzie celebracją wiosennej wystawy Instytutu Kostiumów zatytułowanej „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”. Jak zwykle to, co dzieje się na czerwonym dywanie rozwiniętym na słynnych schodach nowojorskiego Metropolitan Museum of Art, będzie spektaklem, którego nie można przegapić. Także ze względu na gwiazdy, które powitają gości. W tym roku to Bad Bunny, Chris Hemsworth, Jennifer Lopez, Zendaya i Anna Wintour będą pełnić funkcję oficjalnych współgospodarzy gali. Z kolei gospodarzami honorowymi tego wieczoru będą dyrektor kreatywny Loewe Jonathan Anderson oraz prezes TikToka Shou Zi Chew.

Zendaya podczas MET Gali 2018 w kreacji Versace zainspirowanej Joanną d’Arc (Fot. Getty Images / Sean Zanni)

Jennifer Lopez, współgospodyni MET Gali 2024, pojawi się na uroczystości już 13. raz

Dobór współgospodarzy MET Gali 2024 stanowi odzwierciedlenie ich najróżniejszych osiągnięć zawodowych, a każdy z nich ma odrębną historię związaną z MET Galą. Raper Bad Bunny w tym roku będzie brał w niej udział po raz trzeci (po tym, jak w zeszłym roku zaprezentował na niej niezapomniany garnitur z odkrytymi plecami marki Jacquemus), z kolei dla aktora Chrisa Hemswortha będzie to pierwsza MET Gala w życiu. Biorąca w niej udział po raz 13. piosenkarka i aktorka Jennifer Lopez do perfekcji opanowała sztukę prezentacji robiących ogromne wrażenie looków na tym dorocznym evencie. (Czy w zeszłym roku zwróciliście uwagę na jej fascynator od Philipa Treacy’ego?). Aktorka Zendaya, która pięć razy zaszczyciła swoją obecnością schody Metropolitan Museum of Art, okazała się również niezmienną ulubienicą fanów czerwonego dywanu. Wśród jej najbardziej niezapomnianych momentów z gali znajdują się te, gdy pojawiła się na niej w fantastycznej sukni Dolce & Gabbana z 2017 roku oraz w looku w stylu Joanny d’Arc od Versace z 2018 roku.  

Bad Bunny podczas ostatniej MET Gali w 2023 roku. / Fot. Getty Images / Jason Howard/Bauer-Griffin

Chociaż o tym, co założą tegoroczni współgospodarze gali, przekonamy się, dopiero oglądając jej transmisję, istnieją pewne wskazówki sugerujące, czego możemy się spodziewać. Ogłoszony dzisiaj dress code to „The Garden of Time”. Poza tym należy również wziąć pod uwagę tytuł wspomnianej wcześniej wystawy – „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”. Znajdzie się na niej około 250 eksponatów pozyskanych ze stałej kolekcji Instytutu Kostiumów, między innymi ubrania, których do tej pory nie pokazywano często publiczności. Wszystkie te projekty, obejmujące swoją historią kilka dekad, zostaną przedstawione w zupełnie nowy sposób – przy wykorzystaniu takich narzędzi, jak sztuczna inteligencja, obrazy generowane komputerowo i nie tylko, z naciskiem na motywy ziemi, morza i nieba. 

– To w dużym stopniu oda do natury i pełnej emocji poetyki mody – mówi o zbliżającej się wystawie mówi Andrew Bolton, Wendy Yu Curator in Charge Instytutu Kostiumów. – To, co mam nadzieję, wzbudzi w nas ta wystawa, to sensoryczny zachwyt nad modą. 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij