Znaleziono 0 artykułów
05.04.2022

Cassette od Bottegi Venety – ulubiona torebka gwiazd

05.04.2022
Jacob Elordi /(Fot. Getty Images)

Brytyjski projektant Daniel Lee stworzył kilka akcesoriów, które odniosły ogromny sukces za jego kadencji jako dyrektora kreatywnego domu mody Bottega Veneta. Choć stery nad włoskim domem przekazał  Mattiemu Blazy’emu, model Cassette zaprojektowany przez Lee pozostaje na liście ulubionych torebek gwiazd.

Po oficjalnym debiucie Lee kolekcją na jesień-zimę 2019 (choć przedstawił się kolekcją pre-fall, pokazywaną dwa miesiące wcześniej w siedzibie marki w Mediolanie) styliści i influencerki ustawili się w kolejce po jego akcesoria. Jak podsumowała Nicole Phelps, dyrektor „Vogue Runway”, w swojej recenzji pokazu: „Wizja marki pod okiem Lee zdecydowanie nie będzie należeć do nudnych”.

W nowej odsłonie domu mody Lee uhonorował tradycyjne wzory, takie jak skórzany warkoczowy splot intrecciato, ale w bardziej współczesnym wydaniu. Model Cassette, dostępny zarówno w jaskrawych, jak i w neutralnych kolorach, stał się natychmiast rozpoznawalny dzięki pikowanej, „napompowanej” skórze. To torebka, którą gwiazdy i redaktorzy mody pokochali szczególnie. Trzy lata po jej wprowadzeniu na rynek nadal jest jednym z najbardziej pożądanych modeli.

Victoria Beckham /(Fot. Getty Images)

Rihanna i Rosie Huntington-Whiteley są wiernymi fankami akcesoriów Bottegi Venety. Obie posiadają niezliczoną ilość torebek typu pouch i modelu Cassette. Supermodelka i fanka minimalistycznego stylu Rosie Huntington-Whiteley ma w swojej kolekcji wersję kremową, natomiast w szafie Rihianny znajdują się modele w kolorach liliowym, żółtym, intensywnie różowym, błękitnym i białym. Najbardziej pożądana jest oczywiście zielona – wersja, którą kupiły Hailey Bieber i Victoria Beckham.

Rosie Huntington Whiteley /(Fot. instagram)

Następca Lee, Matthieu Blazy, zadebiutował obiecującą kolekcją na jesień-zimę 2022, prezentując świeży wybór kształtów torebek, którymi zachwycali się redaktorzy mody (o ile nie rozpraszał ich Jacob Elordi, gwiazda serialu „Euforia”, siedząc z lizakiem w ustach w pierwszym rzędzie). Na pokaz przybył w utylitarnym komplecie, białym T-shircie z czekoladowo-brązowym modelem Casette przewieszonym przez ramię, w którym pewnie schował te słodkie smakołyki.

Ella Emhoff /(Fot. Richie Buxo/Shutterstock / IPA)

Z kolei Tracee Ellis Ross, która ma wręcz obsesję na punkcie Bottegi, pojawiła się z jaskrawoniebieską torbą Cassette. Raperka 070 Shake i Ella Emhoff również zostały zauważone na pokazach, trzymając w rękach torby Cassette w kolorze czarnym (Shake) i jasnoniebieskim (Emhoff). Można śmiało powiedzieć, że ten model jest po prostu bardzo uniwersalny. Cassette od Bottegi Venety to nowoczesny klasyk, w który warto zainwestować.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij