Znaleziono 0 artykułów
27.02.2024

Vogue World udaje się do Paryża, by rozpocząć tydzień mody haute couture

27.02.2024

Po Nowym Jorku i Londynie wyjątkowe wydarzenie Vogue World przenosi się do Paryża, gdzie – tuż przed letnimi igrzyskami olimpijskimi – rozpocznie tydzień mody haute couture. – Podczas Vogue World: Paris będziemy celebrować 100 lat mody i sportu, a także to niezwykłe miasto – zapowiada Anna Wintour, globalna dyrektorka wydawnicza „Vogue’a”.

A po trzecie, Paryż!

Gdy wydarzenie Vogue World wystartowało w 2022 roku, odbyło się w Nowym Jorku jako kreatywne połączenie miejskiego festynu i pokazu mody, idealnie spełniając kryteria legendarnego wieczoru. Modelki przeszły z gracją po wybiegu pod gołym niebem, Lil Nas X wystąpił z siostrami Hadid u boku, a dzięki uprzejmości Michaela Korsa i Katz’s Deli serwowano gorące kanapki z pastrami. Gdy event przeniósł się za ocean, gdzie w 2023 roku zorganizowano Vogue World: London, wieczór otwarcia na West Endzie, przybrał nową formę w zabytkowym Theatre Royal Drury Lane. Annie Lennox ukołysała publiczność wykonaniem „Sweet Dreams (Are Made of This)”, FKA Twigs zaśpiewała w towarzystwie tancerzy i tancerek z grupy Rambert, a supermodelki Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista i Christy Turlington zaskoczyły wszystkich, pojawiając się na wybiegu. Wydarzenie, które odwiedziło mnóstwo gwiazd, wiązało się również z ekscytującymi scenami z czerwonego dywanu (pamiętacie Siennę Miller w tamtej odsłaniającej ciążowy brzuch kreacji Schiaparelli?), a w jego trakcie zebrano 2 miliony funtów dla różnych działających w Wielkiej Brytanii organizacji zajmujących się sztuką. Czas by to powtórzyć.

W tym roku to modowe wydarzenie również będzie miało niezapomnianą odsłonę – Vogue World zawita do Paryża, na słynny, otoczony pracowniami haute couture Place Vendôme, w samym centrum Pierwszej Dzielnicy. Zapiszcie to sobie w kalendarzach – jest zaplanowane na niedzielę 23 czerwca. 

Anna Wintour (fot. Acielle StyleDuMonde)

– Jestem zachwycona, że Vogue World znalazł swój trzeci dom właśnie tutaj, w Paryżu – ogłosiła 26 lutego Anna Wintour, dyrektorka ds. treści Condé Nast i globalna dyrektorka wydawnicza „Vogue’a”, w paryskim Ritzu. – Jeśli Vogue World: New York był festynem ulicznym, Vogue World: London uroczystym wieczorem w teatrze – wspierającym londyńskie organizacje artystyczne i kulturalne – wydarzenie w Paryżu będzie czymś w rodzaju ceremonii otwarcia, w czasie której będziemy celebrować 100 lat mody i sportu, a także to niezwykłe miasto – powiedziała Anna Wintour. Do niej dołączył zespół znakomitych ludzi: Bruno Pavlovsky, dyrektor wykonawczy Fédération de la Haute Couture et de la Mode, projektanci Simon Porte Jacquemus, Olivier Rousteing, Marine Serre i Pharrell Williams oraz wielu francuskich olimpijczyków, między innymi szermierz Enzo Lefort.

Ib Kamara i Simon Porte Jacquemus (fot. Acielle StyleDuMonde)

Pharrell Williams, którzy przeniósł się do Paryża, by objąć kierownictwo męskiej linii Louis Vuitton, odniósł się do wypowiedzi Anny Wintour, zwracając uwagę na to, z jaką niecierpliwością oczekuje przybycia „Vogue’a” do Miasta Świateł. – W centrum uwagi Vogue World: Paris znajdzie się to, co najlepsze w prawdziwie francuskim stylu; zarówno to, co widzimy na naszych wybiegach, jak i to, co pojawia się na naszych ulicach i bulwarach – stwierdził Pharrell Williams. – Ten inkluzywny duch sprawia, że miasto to od dawna stanowi bezpieczną przystań dla artystów, a paryska moda jest tak wyjątkowa – dodał.

Carine Roitfeld (fot. Acielle StyleDuMonde)

Vogue World: Paris jest opracowywany we współpracy z młodzieżowymi akademiami sportowymi z całej Francji, łącząc każdą z dyscyplin olimpijskuch – między innymi kolarstwo, gimnastykę, tenisa, taekwondo, szermierkę i break dance – z motywem francuskiej mody z poszczególnych dekad, poczynając od roku 1924, w którym Paryż po raz ostatni był gospodarzem igrzysk olimpijskich. Event będzie pokazem prac francuskich projektantów, działających obecnie, jak i w przeszłości, oraz domów mody, które historycznie prezentują swoje kolekcje w Paryżu. Wieczór dopełnią występy niespodzianki. 

W zespole składającym się ze znanych i podziwianych z całego świata, którzy będą odpowiadać za realizację tej produkcji, znajdują się Carine Roitfeld i Ib Kamara, dowodzący częścią modową wspólnie z kuratorem Palais Galliera, Alexandrem Samsonem, Pat McGrath, powracająca jako szefowa make-upu, oraz Parris Goebel, uznana na całym świecie tancerka i choreografka, odpowiadająca za występ Rihanny w czasie przerwy w Super Bowl LVII, która nadzorować będzie reżyserię artystyczną i choreografię. Streaming na żywo, transmitowany na całym świecie poprzez strony „Vogue’a”, po raz trzeci zostanie wyreżyserowany przez Sama Wrencha, najbardziej znanego ze swojej pracy przy filmie z Eras Tour Taylor Swift. 

Enzo Lefort, Pharrell Williams i Marine Serre (fot. Acielle StyleDuMonde)

Zobowiązaniem „Vogue’a” jest wywarcie znaczącego wpływu na rzeczywistość poprzez przekazanie części dochodu netto ze sprzedaży biletów na program wejściówek charytatywnych Paris 2024 we współpracy z Secours Populaire, organizacją humanitarną powołaną, by dawać osobom z rodzin o niskich dochodach wyjątkową szansę na uczestnictwo w olimpiadzie i paraolimpiadzie. Organizacja ta umożliwia również młodym, aspirującym sportowcom z całej Francji dostęp do niezbędnego dla nich sprzętu. 

Do kupienia pozostaje ograniczona liczba biletów. By uzyskać informacje na temat biletów, skontaktuj się z paris@vogueworld.com. Zaznaczamy, że część miejsc jest zarezerwowana do kupienia przez członków Vogue Club.

Vogue World 2024 możesz obejrzeć w czasie ekskluzywnej relacji „Vogue’a” z Paryża o godz. 14:00 EST / 20:00 CET 23 czerwca. Tutaj możesz zapisać się, by otrzymywać najświeższe informacje na temat wydarzenia Vogue World: Paris

Reżyseria: Bardia Zeinali
Produkcja: North Six
Kierownik zdjęć: Marcell Rév
Stylistka: Vanessa Reid
Edycja i postprodukcja: Modern Post, Will Town, Danielle Schneiderman, Francisca Wistuba, Morgan Escobar, Rachel Howard 
Koloryzacja: Company 3, Nick Metcalf 
Nadzór nad postprodukcją: Savannah Hardman
Scenografia: Danny Hyland
Włosy: Mustafa Yanaz
Make-up: Hiromi Ueda 
Paznokcie: Hanaé Goumri
Reżyser ruchu: Eric Christison
Nagrano w: Racing Club de France
Producent nagrań archiwalnych: Maggie Jay Mellor 
Nadzór muzyczny: Jessica Gramuglia
Muzyka: Édith Piaf
Dźwięk: Concret FormSound 
Design + Mix: Raphaël AjuelosSound 
Redakcja: Inès AdamVoiceover: Olivier RousteingVisual 
Efekty specjalne: Zee Stoitchkov & Mikey Smith at Microdot
Casting modelek: Ignacio Murillo
Casting twórców: Winta Ghebre
Casting sportowców: Ikki Casting
Modelka: Gigi Hadid
Twórcy: Olivier Rousteing, Simon Porte Jacquemus, Jacquemus, Isabelle Huppert
Tancerze breakdance: Sebi Jaeger, Sanam

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com

Redakcja „Vogue”
Proszę czekać..
Zamknij