Znaleziono 0 artykułów
02.01.2022

Najbardziej stylowe momenty „Przyjaciół”

02.01.2022
Fot. NBC

Na początku 2021 roku wyemitowano odcinek specjalny „Przyjaciele: Spotkanie po latach”. Z nostalgią wspominaliśmy związki bohaterów, najzabawniejsze dialogi i wzruszające chwile. Wchodząc w 2022 rok, przypominamy najbardziej stylowe momenty „Przyjaciół”.

Slip dresses Rachel 

Fot. NBC

Drugi po fryzurze na Rachel symbol lat 90.? Jej kolekcja slip dresses. Noszone na t-shirty lub wsuwane na opalone ciało bieliźniane sukienki razem z plisowanymi spódniczkami w kratę i koszulkami typu baby były najbardziej charakterystycznym elementem garderoby bohaterki. Nie sposób nie wspomnieć o małej czarnej, którą panna Green nosiła podczas imprezy sylwestrowej w pierwszym sezonie serialu do kompletu z błyszczącą bransoletką i podbitym okiem (sińca nabawiła się podczas kłótni o taksówkę). Gdy z kelnerki w Central Parku przeobraziła się w specjalistkę od mody, nadal olśniewa w slip dresses. Jej sukienki różnią się jedynie tkaniną – w ostatnim sezonie są bardziej luksusowe. 

Szminka Moniki 

Fot. NBC

Dżinsy w odcieniu indygo, trampki, dopasowane topy, tapirowana fryzura i matowa szminka w odcieniu nude – Monica Geller wyglądała, jakby właśnie zeszła z wybiegu Molly Goddard.

Torba Joey’a

Fot. NBC

Zanim Ansel Elgort sunął po wybiegu z torbą Prady pod pachą, a Anwar Hadid obnosił się z kuferkiem od Goyarda, był Joey i jego dizajnerski neseser z Bloomingdale’a. Gdy wręczała mu go Rachel, Tribbiani odparł: – Torebka dla mężczyzny? Szybko przekonał się, że to nie tylko sposób na wyrażenie osobistego stylu, lecz także praktyczny przedmiot. Pewnie większość z was myśli teraz o sakwojażu mieszczącym portfel, smartfon, klucze i ulubione książki. Dla Joey’a oznaczało to dodatkowe miejsce na kanapki.

Gwiazdorska szafa Jill

Fot. NBC

Myśleliśmy, że szafa Rachel z sukienkami midi, prążkowanymi golfami i kozakami nawiązuje do minimalistycznego stylu Carolyn Bessette-Kennedy. Później zjawiła się Jill, młodsza siostra Green (Reese Witherspoon). Od skórzanych spódnic po opaski na głowę – Jill była prawdziwą gwiazdą Manhattanu.

Fot. NBC

Zakupowy niewypał Moniki

W odcinku „Ten o butach Moniki” przedstawiono aż nazbyt znajomą historię. Bohaterka kupuje drogie buty od projektanta tylko dlatego, że czuje się oceniana przez sprzedawcę. Niedługo później odkrywa, że wcale nie są tak wygodne, na jakie wyglądały. 

Skórzane spodnie Rossa

Fot. NBC

Moglibyśmy godzinami opowiadać o zaletach skórzanych spodni. Ale te, które miały z Rossa uczynić wyluzowanego tatę, nie zdały egzaminu. Przez nie musiał uciec ze skądinąd udanej. Nie próbujcie tego w domu, chłopaki.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.co.uk. 

Kerry McDermott
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Najbardziej stylowe momenty „Przyjaciół”
Proszę czekać..
Zamknij