Znaleziono 0 artykułów
24.06.2024

Sarah Jessica Parker udowadnia, że warkocz to idealna fryzura dla kobiet po pięćdziesiątce

24.06.2024
Sarah Jessica Parker dumnie prezentuje warkocz, dowodząc, że fryzury po pięćdziesiątce mogą być dziewczęce i pełne fantazji. Fot. Getty Images

Znalezienie modnej fryzury damskiej po pięćdziesiątce to wyzwanie, ale okazuje się że obok krótkiego i długiego boba, świetnie sprawdzają się w tym wypadku także długie warkocze. Sarah Jessica Parker z symetrycznym przedziałkiem wygląda w nim świeżo i kobieco. Nie jest ani pierwsza ani jedyna. Wspaniale warkocze z równym powodzeniem prezentowały już Demi Moore, czy Helen Mirren.

Długie włosy po spleceniu w warkocz diametralnie zmieniają charakter całej fryzury – na romantyczny, boho, trochę rustykalny. Nie jest to nowa tendencja. Już kilka lat temu fantazyjne plecenia, takie jak upięcie z warkoczem, korona z warkocza czy ponadczasowy warkocz francuski, powróciły na wybiegi. Trend naturalnie podchwyciły gwiazdy. Przypomnijmy chociażby luźno splecione podwójne warkocze pod czapką bejsbolową, które nosiła Jennifer Lawrence czy rozmaite fryzury z warkoczem, jakie stały się znakiem rozpoznawczym wszystkich bywalczyń Coachelli. Proste, zaplecione włosy, zastąpiły wymyślne hipisowskie kwiaty i wianki. Elegancka fryzura z warkoczykami w stylu boho pojawiła się nawet w repertuarze królowej pięknych prostych włosów, czyli Jennifer Lopez. Teraz romantyczny trend adaptują dojrzałe gwiazdy.

Najlepsze fryzury to takie, które oddają stan ducha. Demi Moore udowadnia, że warkocze sprawdzają się w każdym wieku. Fot. Getty Images

Fryzury z warkoczem, czyli romantyczny trend, który wiedzie prym wśród dojrzałych gwiazd

Czy w dojrzałym wieku naprawdę trzeba ścinać włosy? Niekoniecznie. Fryzury średniej długości jak wszelkiego rodzaju boby, owszem, sprawdzają się, ale nie wyczerpują repertuaru. Splecenie włosów to też praktyczne rozwiazanie – z warkoczami można stworzyć szybkie i łatwe fryzury, które pozwalają okiełznać niesforne włosy. Długie, nawet jeśli nie są gęste i witalne, świetnie wyglądają zebrane do tyłu i zaplecione.

Helen Mirren, Siwe włosy i fryzury z warkoczem nie wykluczają się. Fot. East News

Wizualnie odmładzające fryzury z warkoczem w roli główniej emanują kobiecością i łamią stereotyp, według którego warkocz jest odpowiedni tylko dla dziewczynek. Najlepszym przykładem potwierdzającym tę tezę jest Sarah Jessica Parker, która nie tylko zaplata warkocz, ale i stylizuje go z podkreślającą tradycyjny styl błękitną letnią sukienką z ażurowym haftem. Do tego w symetrycznym przedziałku odważnie odkrywa ciemny odrost i nitki siwych włosów, które w naturalny sposób mieszają się z blondem. Charakterystyczne dla gwiazdy dodatki – klapki na obcasie i perełki w uszach, zachowują spójny styl. Podobnie jak mocna biżuteria – masywny naszyjnik i bransolety, czy makijaż (ciemne wykończenie oka, muśnięcie policzków różem i cielista szminka).

Marta Szwarc
  1. Uroda
  2. Trendy
  3. Sarah Jessica Parker udowadnia, że warkocz to idealna fryzura dla kobiet po pięćdziesiątce
Proszę czekać..
Zamknij