Znaleziono 0 artykułów
23.10.2020

Dokument o Audrey Hepburn

23.10.2020
Audrey Hepburn (Fot. Bettmann/Getty Images)

Muza świata mody, uosobienie piękna i jedna z największych aktorek wszech czasów – pod koniec listopada zobaczymy film dokumentalny „Audrey” o Audrey Hepburn

– Najskrzętniej skrywanym sekretem Audrey było to, że chciała być po prostu kochana – słyszymy w zapowiedzi filmu dokumentalnego „Audrey”, wpatrując się w łagodne oczy gwiazdy.

Podobne artykułyNiezapomniane filmy Audrey HepburnJulia WłaszczukPorzucenie przez ojca, dorastanie w Holandii pod okupacją hitlerowską i w końcu wielka sława – w filmie zrealizowanym przez twórców dokumentu „McQueen” (2018) powstał intymny portret ikony Hollywood. W hołdzie dla wielkiej pasji Audrey, osią produkcji uczyniono balet. Przy pomocy choreografa Wayne’a McGregora stworzono taneczne portrety różnych etapów historii bohaterki. Wschodząca gwiazda baletowej sceny Keira Moore wcieli się w Hepburn z jej trudnej młodości, która „rzuciła cień na całe życie osobiste”. Francesca Hayward wytańczy lata spędzone na planach najznakomitszych produkcji tamtego okresu, a primabalerina Alessandra Ferri wystąpi w najważniejszej roli aktorki – ambasadorki organizacji UNICEF. 

Emocjonalne studium będzie przeplatane niepublikowanymi dotychczas materiałami filmowymi, a także wywiadami z synem aktorki Seanem Hepburnem Ferrerem oraz byłą dyrektorką kreatywną Givenchy (domu mody, którego przez lata była muzą) Clare Waight Keller. Narratorem został również emerytowany projektant Tiffany & Co., który opowie o długoletniej współpracy marki z filmową Holly Golightly ze „Śniadania u Tiffany’ego”.

Produkcję w reżyserii Helleny Coan zrealizowali nominowani do nagrody BAFTA twórcy dokumentu o Alexandrze McQueenie, a muzykę w stylu lat 60. skomponował Alex Somers. 30 listopada „Audrey: More Than An Icon” pojawi się na DVD i w formie VOD. Już teraz możemy zobaczyć zwiastun. – Kiedy kocham, kocham bezwarunkowo – słyszymy w nim głos gwiazdy.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij