Znaleziono 0 artykułów
23.03.2018

Dom w duchu „slow”. Polka projektuje dla IKEA

23.03.2018
Fot. materiały prasowe IKEA

- Z pomocą kolekcji HJÄRTELIG chcemy  dotrzeć do wszystkich zmysłów – mówi Maja Ganszyniec, Polka, która wspólnie z Andreasem Fredrikssonem zaprojektowała nową, limitowaną linię dla IKEA. HJÄRTELIG jest połączeniem funkcjonalnych mebli i akcesoriów do wyposażenia domu oraz praktyki jogi. Linia ma zamienić mieszkanie w oazę spokoju – w dzisiejszych czasach potrzebujemy go jak nigdy.

To kolejna kolekcja, którą dla szwedzkiej marki stworzyła Maja Ganszyniec – absolwentka krakowskiej ASP i Royal College of Art w Londynie. Projektantka jest także autorką między innymi zaprezentowanej w 2016 roku linii ANVÄNDBAR, która – jako że wykonana ze zrównoważonych materiałów – miała wspierać koncepcję zrównoważonego stylu życia.

Fot. materiały prasowe IKEA
Fot. materiały prasowe IKEA

Idea ta obecna jest także w najnowszej linii HJÄRTELIG, którą Ganszyniec zaprojektowała wspólnie z Andreasem Fredrikssonem. To połączenie mebli i akcesoriów do wyposażenia domu oraz uprawiania jogi wykonanych z naturalnych materiałów i utrzymanych w stonowanych barwach. Jak twierdzą projektanci, produkty z kolekcji HJÄRTELIG mają docierać do zmysłów oraz stwarzać poczucie odprężenia i ciepła domowego ogniska. Pomóc w tym mają między innymi wykorzystane w linii materiały: bawełny, rattany, lny i korki.

Fot. materiały prasowe IKEA

W skład kolekcji HJÄRTELIG weszły między innymi wielofunkcyjne łóżko, ławka z wieszakiem, nocny stolik i baldachim, które uzupełniają dodatki: zapachowe świecie, gliniane doniczki, pledy, złote talerze i stojaki na biżuterię czy dekoracyjne pudełka.

Najnowsza, limitowana linia szwedzkiej marki, to jednak nie tylko wyposażenie domu. Projektanci, idąc tropem nurtu „slow life”, uzupełnili ją także o akcesoria do uprawiania jogi – specjalne klocki, wygodną matę i pojemną torbę. Ta ostatnia przykuwa uwagę swoją funkcjonalnością. Oprócz głównej komory posiada bowiem także mniejsze kieszenie oraz dodatkowe otwory w zewnętrznych paskach, a wykonana została z ekologicznej, zrównoważonej bawełny.

Kolekcja HJÄRTELIG pojawi się w sprzedaży w sklepach IKEA na początku kwietnia, a w sprzedaży będzie przez dziewięć tygodni.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij