Znaleziono 0 artykułów
26.05.2021

Dzień Matki: Anja Rubik, Dawid Nickel, Julia Banaś, Harel, Ania i Zuzanna Kuczyńskie składają życzenia

26.05.2021
(Fot. Arch. prywatne, il. Stefania Kolanowska)

Z okazji Dnia Matki poprosiliśmy przyjaciół Vogue.pl o zdjęcia z rodzinnych albumów. Wysłuchujemy ich wspomnień i przyłączamy się do życzeń dla mam. 

Anja Rubik, modelka i aktywistka

Z mamą, Ateny 1988 rok (Fot. Arch. prywatne)

Mama ma w sobie niesamowitą energię i nadzwyczajną ciekawość świata. Jeśli czegoś nie wie, od razu siada przed komputerem i wyszukuje informacje. Kocha kulturę, teatr, kino. Jej włosy, makijaż i paznokcie są zawsze idealne. Nawet zwijając się z bólu, leżąc w szpitalu w zeszłym roku, czekając na operację, miała pomalowane usta i idealną fryzurę. Mama pracowała całe życie jako lekarz weterynarii, a mimo to codziennie szykowała śniadanie, obiad i kolację. 

Z mamą mam kontakt na co dzień, rozmawiamy przez telefon, wysyłamy maile, piszemy na WhatsAppie. Nie mogę wyobrazić sobie życia bez niej. 

Kocham cię bardzo, Mamo! Dziękuję Ci za wszystko.

Harel, blogerka modowa, influencerka, autorka Vogue.pl

Marynarka, którą mama ma na sobie, wciąż ma się dobrze. Chwilowo wylądowała w mojej szafie i okazała się zaskakująco aktualna. Warszawa, 1985 rok. (Fot. Arch. prywatne)

Najbardziej wdzięczna jestem za takie zwyczajne podejście do życia, do mody i do swojego ciała. Dzięki mamie ustrzegłam się przed kompleksami, a jeśli w ogóle odczuwałam jakiś niepokój w związku z wyglądem, to raczej przez komentarze z zewnątrz. Wyrosłam w pewności siebie. Ani to narcyzm, ani samozachwyt. Po prostu znam swoją wartość. Zmiany, starzenie się – to wszystko jest naturalna kolej rzeczy. 

Życzę ci, Mamo, dużo zdrowia i samych pozytywnych emocji. I żebyś się nie zmieniała, choć akurat tobie to nie grozi.

Zuza Kuczyńska, projektantka, właścicielka marki Le Petit Trou

Co wakacje przyjeżdżaliśmy nad morze. Zawsze było dużo dzieci, śmiechu i totalnej swobody. Teraz wracam tam z przyjaciółmi i naszymi dziećmi. Choć Dębki bardzo się zmieniły, chciałabym, żeby miały takie dobre wspomnienia jak ja. (Fot. Arch. prywatne)

Mama nigdy mnie nie ograniczała, ufała mi, więc nie miałam głupich wybryków i nie buntowałam się. Myślę, że zamiłowanie do mody odziedziczyłam po niej. Jest moją kumpelką, zawsze taka była. Mam młodą mamę, więc zdarzało się, że miałyśmy wspólnych znajomych. 

Życzę ci, Mamo, żebyś miała szansę podróżować we wspaniałe miejsca, bo masz ich trochę na swojej liście. 

Dawid Nickel, reżyser filmu „Ostatni Komers”

Babcia w latach 80. wyprowadziła się z Polski w okolice Frankfurtu nad Menem, więc każde wakacje spędzaliśmy właśnie tam. Zazwyczaj spora część wypoczynku polegała na eksplorowaniu różnych parków rozrywki (byłem wielkim fanem!). 1996 rok. (Fot. Arch. prywatne)

W mojej mamie, jak i każdej mamie (ponieważ to bardzo uniwersalne), doceniam to, że poświeciła sporą część życia na wychowanie mnie i mojej siostry. To naprawdę hardcorowe wyzwanie. A osiągnięcie celu jest imponujące.

W zawodzie reżysera determinacja, siła i bezkompromisowość to ważne cechy. Myślę, że mogłem odziedziczyć je po mamie albo się od niej nauczyć.

Życzę ci, Mamo, jeszcze większej siły, wytrwania i uśmiechu na twarzy.

Julia Banaś, modelka

Z mamą (Fot. Arch. prywatne)

Doceniam moją mamę za optymizm, z jakim podchodzi do świata. W każdym zauważa dobro. Podziwiam ją za szacunek do ludzi, szczery uśmiech na twarzy, łatwość wysłuchania opowiadanych historii. Za to, że nigdy nie przestaje się uczyć, rozwijać, podejmować nowych wyzwań. Na nowości reaguje z dziecięcą ekscytacją. 

Życzę ci mamo, po prostu, tego, co sobie zamarzysz.

Ania Kuczyńska, projektantka, właścicielka własnej marki

Fotografia powstała w warszawskim domu, w którym się wychowałam. Do dziś jest on dla mnie bardzo ważnym miejscem. Zdjęcie zrobił mój tata niedługo po moim urodzeniu. (Fot. Arch. prywatne)

Moja mama nauczyła mnie miłości do piękna, przekazała życiowy dystans i humor. Pokazała, jak smakować, cieszyć się i zauważać otaczający mnie świat. 

Wszystko, co przekazały mi mama i babunia, staram się przekazać córce Alinie. Jestem mamie wdzięczna za bezwarunkową miłość, wiarę w moje decyzje i działania, zaufanie, akceptację i zrozumienie, jakim mnie obdarzyła.

Życzę ci, Mamo, żebyś pielęgnowała w sobie radość, ciekawość i entuzjazm, który zawsze miałaś i masz wobec świata. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij