Znaleziono 0 artykułów
27.03.2024

Elle Fanning trudny satynowy trencz przełamuje butami na kaczuszce

27.03.2024
(Fot. Getty Images)

Trencz ze szkarłatnej satyny, ale noszony przewrotnie, nie jako okrycie wierzchnie, lecz sukienka. Kryjące rajstopy, lakierowane pantofelki na kaczuszce i świetlista, czerwona szminka. Czy istnieje gwiazda, która bardziej niż Elle Fanning ucieleśnia tak popularną dziś stylistykę „Ladylike”? 

Czy to efekt serialu „Konflikt: Capote kontra socjeta” przybliżającego sekrety nowojorskich elit z czasów Lee Radziwill oraz Joanne Carson, czy może stylowego spojrzenia na lata 40., 50. i 60., które oferują seriale „Cristóbal Balenciaga” oraz „The New Look”? A może to kolejny dowód na to, że prędzej czy później moda musi zatoczyć koło? Dziś bowiem wybiegi, ulice i czerwone dywany zdają się coraz bardziej „chic”. Projektanci i gwiazdy odważnie czerpią z niepopularnej dotąd połowy XX wieku i na nowo fascynują się ówczesnymi ikonami designu, od pantofelków na kaczuszce przez koronkowe pończochy po sukienki o zachwycającej linii klepsydry.

Inspiracja na lato: Modna stylizacja Elle Fanning to ucieleśnienie jednego z najnowszych trendów

W nurt „Ladylike” (nazwa stosowana wymiennie z bardziej dosadnym „Bourgeois”) wpisała się niemal cała kolekcja Altuzzary na sezon wiosna-lato 2024. Olivier Rousteing przemycił ją w garsonkach Balmain z długimi marynarkami, Carel postawił romantyczny akcent na buty (w tym smukłe mokasyny, idealne do noszenia w duchu preppy, ze skarpetką), a Chanel czerpiące z tamtego okresu printy. Estetykę tę zapowiadają jesienno-zimowe pokazy 16Arlington i Burberry, a już teraz stylizacja Elle Fanning z projekcji najnowszego serialu jej siostry Dakoty, Netfliksowego „Utalentowanego pana Ripleya” na podstawie powieści Patricii Highsmith z 1955 roku.

(Fot. Getty Images)

Elle Fanning debiutuje w nowej fryzurze na czerwonym dywanie, a w stylizacji łączy najmodniejsze elementy na wiosnę z najpopularniejszym obuwiem

Zamiast jednak wpisać się w swobodny klimat Włoskiej Riwiery opisywanej w książce, jak zrobiła to Dakota, łącząc nonszalanckie fale z małą czarną na prostych ramiączkach, Elle Fanning postawiła na nowojorski czar. Gładko zaczesanego boba sięgającego lekko ponad linię ramion zestawiła z dodatkami "z epoki" – kryjącymi rajstopami w czerni, maleńką torebką na długich rączkach oraz dopasowanymi pod kolor lakierowanymi pantofelkami na kaczuszce i o obłych noskach. Gwoździem programu nie była jednak oprawa, lecz centralny punkt stylizacji – szkarłatny trencz z satyny, noszony po hollywoodzku – narzucony na nagie ciało.

Nie wiadomo, kto był stylową inspiracją ambasadorki domu mody Alexander McQueen: czy Marlene Dietrich w „Sprawach zagranicznych” (równie szykowny płaszcz) czy może Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego” (niemal identyczne buty), bo usta wymalowała niczym prawdziwa gwiazda XX wieku – na świetlistą, krwistą czerwień.

Zobacz także:

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Elle Fanning trudny satynowy trencz przełamuje butami na kaczuszce
Proszę czekać..
Zamknij