Znaleziono 0 artykułów
08.01.2021

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata

08.01.2021
Elon Musk (Fot. Getty Images)

W czwartek założyciela Tesli oraz SpaceX ogłoszono najbogatszym człowiekiem na świecie. Przedsiębiorca, którego fortunę szacuje się na 185 mld dolarów, zdetronizował dotychczasowego lidera, Jeffa Bezosa, założyciela Amazona.

Dochody Elona Muska, giganta branży technologicznej, opierają się na dwóch filarach: SpaceX – przedsiębiorstwie przemysłu kosmicznego, oraz Tesli, czołowym producencie elektrycznych samochodów osobowych. Jeszcze na początku 2020 roku dochody przyniosły mu majątek wyceniany na 27 mld dolarów. Tym samym Elon Musk uplasował się w pierwszej 50. najbogatszych ludzi świata. Nieoczekiwany zwrot akcji nastąpił w kolejnych miesiącach. Gwałtownie wzrosła sprzedaż Tesli (między lipcem a grudniem klienci odebrali 320 tys. nowych pojazdów), co przełożyło się na skoki na giełdzie. Ostatecznie wartość spółki osiągnęła 755 mld dolarów.

W czwartek odnotowano kolejne szczyty. Akcje poszybowały w górę o 5 proc. i przyniosły Muskowi tytuł najbogatszego człowieka na świcie. Musk skomentował na Twitterze: „A to dziwne. Pora wracać do pracy”. Założyciel SpaceX oraz Tesli zdetronizował dotychczasowego lidera rankingu, Jeffa Bezosa. Majątek właściciela Amazona opiewa na 184 mld dolarów. W pierwszej piątce znaleźli się również Bill Gates – współzałożyciel Microsoftu, Bernard Arnault – prezes koncernu LVMH, oraz Mark Zuckerberg, twórca Facebooka.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij