Znaleziono 0 artykułów
19.08.2021

Emma Corrin i Jack O’Connell w „Kochanku Lady Chatterley”

19.08.2021
Jack O'Connell i Emma Corrin (Fot. Getty Images)

Znany z „Niezłomnego” Jack O’Connell dołączył do Emmy Corrin w obsadzie najnowszej adaptacji „Kochanka Lady Chatterley”. Dramat powstaje na zlecenie platformy Netflix.

Po udanym debiucie w roli księżnej Diany w „The Crown” Emma Corrin została zasypana propozycjami. Jedna z filmowych historii przypomina losy tragicznie zmarłej Lady Di. Projekt oparty na klasycznej powieści D.H. Lawrence’a z 1928 roku, opowiada historię Lady Constance Chatterley, która uświadamia sobie, że jej małżeństwo jest wyzute z miłości.

Na napięte relacje pary miał wpłynąć ciężki wypadek Clifforda, byłego porucznika armii brytyjskiej, który powrócił z frontu sparaliżowany od pasa w dół. Pozbawiona czułości Constance, za przyzwoleniem męża wikła się w namiętny romans z gajowym i wkrótce zachodzi w ciążę.

Kadr z filmu "Kochanek Lady Chatterley" z 2015 roku (Fot. materiały prasowe)

Wyprzedzająca swoje czasy powieść, została wydana po raz pierwszy w 1928 roku, ale dopiero 32 lata później pojawiła się na rynku w wersji bez cenzury. Dziś zajmuje 39. miejsce na liście stu najważniejszych książek XX wieku według „Le Monde” i doczekała się dwóch adaptacji filmowych – z 2006 roku w reżyserii Pascale Ferran i z 2015 roku, gdy za kamerą stanął Jed Mercurio.

Twórcami najnowszej wersji są reżyserka Laure de Clermont-Tonnerre i scenarzysta David Magee („Życie Pi”, „Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło”). Produkcją zajmują się nominowany do Oscara Laurence Mark oraz Pete Czernin i Graham Broadbent z Blueprint Pictures. W rolach głównych zobaczymy Emmę Corrin, jako Lady Chatterley, oraz Jacka O’Connella. Nie potwierdzono, w którego z bohaterów się wcieli.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij