Znaleziono 0 artykułów
23.10.2022
Artykuł partnerski

Człowiek na Księżycu

23.10.2022
(Fot. materiały prasowe)

Komfort, luz, minimalizm – fasony ubrań z kolekcji Dext Tech marki Diverse to streetwear nowej generacji. Projektanci sięgają w przyszłość, wzbogacając proste looki technicznymi detalami. 

Eksplorator, nomada, zdobywca – mężczyzna z kampanii kolekcji Dext Tech marki Diverse przekracza granice czasoprzestrzeni. To człowiek z niedalekiej przyszłości – może łowca androidów, a może strażnik galaktyki. Śni spełniony sen ludzkości – stąpa po Księżycu. Fascynujący, nieodgadniony, tajemniczy – Srebrny Glob porusza masową wyobraźnię od zarania dziejów. Kiedyś postrzegany jako symbol narodzin, śmierci i rozwoju. W wielu mitach to właśnie tam udawały się po śmierci ludzkie dusze.

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)

Od zawsze próbowano też tłumaczyć jego cykle – od nowiu do pełni – wpływające na życie ludzi tu, na Ziemi. W tajemnicy Księżyca wielu upatrywało tajemnicę całej natury. Przez setki lat rodziło się marzenie o podniebnym locie, dotknięciu kosmosu, zbadaniu gwiazd. Niemożliwe stało się możliwe dopiero w latach 60. XX wieku, gdy pierwszy człowiek postawił nogę na Księżycu. Mały krok dla człowieka, wielki dla ludzkości zrobił amerykański astronauta Neil Armstrong. Zatykając flagę na nierównej powierzchni Srebrnego Globu, mógł poczuć się jak Mały Książę – samotny wobec ogromu wszechświata. Kilkadziesiąt lat później wciąż śnimy o lotach kosmicznych – kusi nas podróż na Marsa, bohaterowie filmów science fiction budują księżycowe kolonie, zastanawiamy się, czy istnieją alternatywne rzeczywistości, multiwersy, odległe galaktyki podobne do naszej.

(Fot. materiały prasowe)

W międzyczasie projektujemy przyszłość – dążymy do zrównoważonego rozwoju, prześcigamy się w wynalazkach, tworzymy modę dla człowieka nowego pokolenia. W tę tendencję wpisuje się kolekcja Dext Tech marki Diverse z linii Extreme Team dla ludzi żyjących intensywnie, uprawiających sport, przekraczających granice codzienności.

(Fot. materiały prasowe)

Z pozoru prosta – znalazły się w niej bowiem bluzy, T-shirty, dresowe spodnie czy puchowe kurtki, ale przykuwająca wzrok technicznymi detalami. To odzież, która sprawdzi się w ekstremalnych warunkach – trudnych temperaturach, dalekich wędrówkach, w niezbadanych miejscach. Kolorystyka nawiązuje do faz księżyca – odblaskowe materiały pozwalają uzyskać srebrzysty odcień. Obok czerni i mroźnego odcienia bieli pojawia się także czerwień kojarzona z najbardziej wyjątkową fazą Księżyca, która budzi pierwotne instynkty, dzikość, temperament. Typografia w logo kolekcji, trochę jak z „Matrixa”, nawiązuje natomiast do przyszłości tworzonej przez technologię. Choć stworzona przez człowieka – cyberprzestrzeń kryje w sobie przecież tyle sekretów co kosmos. 

Kolekcja wpisuje się zarazem w najnowsze trendy. Streetwear przekroczył już granice mody codziennej, stając się obowiązującym dress code’em młodego pokolenia. Elementy sportowego stylu przemycane są nawet w formalnych stylizacjach. Każdy z elementów Dext Tech można więc nosić w total looku, ale i pojedynczo, jako modny akcent. I tak bluza z kapturem z intensywnie czerwonymi troczkami może być zestawiona z dresowymi spodniami w tym samym odcieniu, spodniami cargo albo dżinsami, czerwoną puchówkę zgodnie z pomysłami z wybiegów narzucić można na marynarkę, a czarne sneakersy uzupełnią stylizację z garniturem w roli głównej. Uniwersalny charakter kolekcja zawdzięcza jakości – wszystkie ubrania i dodatki przechodzą testy trwałości. Ale wysokiej jakości materiały to nie wszystko – trwałość to także domena designu. Ponadczasowe formy – lekko przeskalowane puchowe kamizelki, T-shirty z nadrukami, spodnie cargo – nie wyjdą z mody jeszcze długo. Tak właśnie kreuje się trendy przyszłości – łącząc klasyczne fasony z nowoczesnym wykonaniem. Może kiedyś nawet na Księżycu nie będzie człowiekowi potrzebny skafander kosmiczny? 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij