Znaleziono 0 artykułów
27.05.2020

Gwiazda „Sex Education” zagra Emily Brontë

27.05.2020
(Fot. Getty images)

Serialowa Maeve, czyli Emma Mackey, wcieli się w autorkę „Wichrowych Wzgórz”. Premiera filmowej biografii XIX-wiecznej pisarki już za dwa lata. 

Emma Mackey, 24-letnia aktorka o angielskich i francuskich korzeniach, łudząco podobna do Margot Robbie, zasłynęła z roli zbuntowanej Maeve w netfliksowym serialu o nastolatkach z Moordale, „Sex Education”.  Tym razem wcieli się w rolę Emily Brontë. Film biograficzny opowie o wyzwaniach stojących przed pisarką. Brontë swoje „Wichrowe wzgórza”, napisała w tajemnicy. W końcu w 1847 roku oczekiwano od kobiety, żeby była przykładną żoną i matką, a nie literatką.

Twórczość Emily Brontë jest przepełniona pasją, uczuciami, przemocą, ale też niezwykłą inteligencją. Tworząc fikcyjny świat dla Emily, chcemy, aby ożyła na nowo. Jej historia przedstawia zmagania młodej kobiety z kształtowaniem się własnej osobowości, akceptowaniem swojej natury pomimo konsekwencji. Jestem bardzo podekscytowana, że mogę pracować z tak utalentowanymi, młodymi i inteligentnymi aktorami – mówiła Frances O’Connor, debiutująca reżyserka.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć w przyszłym roku. Poza Mackey, w filmie wystąpią także chłopak Taylor Swift, Joe Alwyn (znany z „Faworyty”) jako kochanek Emily, Fionn Whitehead („Dunkierka”) jako brat Emily, Branwell, oraz Emily Beecham („Ave, Cezar!”) w roli siostry, też pisarki, Charlotte Brontë. Data premiery filmu nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że widzowie będą mogli podziwiać wiejskie pejzaże Yorkshire, gdzie planowane są zdjęcia do filmu. 

Póki co na Apple TV+ możemy oglądać serial o innej XIX-wiecznej buntowniczce – amerykańskiej poetce Emily Dickinson. 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij