Znaleziono 0 artykułów
04.06.2020

Gwiazdor „Gwiezdnych wojen” walczy z rasizmem

04.06.2020
John Boyega podczas londyńskiego protestu (Fot. Justin Setterfield/Getty Images)

John Boyega, który w gwiezdnej sadze grał Finna, wziął udział w londyńskim proteście Black Lives Matter. Aktor wygłosił porywającą przemowę, którą poparli uczestnicy demonstracji i twórcy filmu.

 Nie jestem pewien, czy ktoś mnie po tym zatrudni, ale mam to gdzieś – mówił John Boyega do tłumu. Aktor wyraził swoje oburzenie w związku z brutalnym zabójstwem George’a Floyda. Nawiązał jednak do uprzedzeń rasistowskich na całym świecie. Podczas protestów pod londyńskim parlamentem Boyega przemawiał przez megafon i nawoływał do działania. Reżyserowie i twórcy tacy jak Jordan Peele („To my”), Lin-Manuel Miranda („Hamilton”), Charlie Brooker („Czarne lustro”) i Chris Miller („Spider-Man”) wyrazili pełne poparcie dla działań aktora.

 Życia czarnoskórych zawsze miały znaczenie. Zawsze byliśmy ważni i zawsze coś znaczyliśmy. Zawsze udawało nam się pomimo przeciwności. I teraz nadszedł czas. Nie mam zamiaru dłużej czekać – mówił Boyega. Aktor wypowiedział się także na Twitterze, krytykując rasizm systemowy. Konto „Gwiezdnych wojen” poparło działania aktora, nazywając go bohaterem. Aktorzy ze słynnej produkcji wyrazili podziw dla Boyegi i podkreślili wspólną gotowość do zwalczania rasizmu.

Boyega to nie jedyna osoba publiczna, która wyraziła poparcie dla ruchu Black Lives Matter. Głos zabrali także Lady Gaga, Ariana Grande, Fiona Apple, Halsey, Emily Ratajkowski, Michael B. Jordan, Kehlani, Jamie Foxx, Billie Eilish, Barack Obama i wiele innych. 

Kamila Wojtkiewicz
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Gwiazdor „Gwiezdnych wojen” walczy z rasizmem
Proszę czekać..
Zamknij